[ATB] Budownictwo

Wielkopolskie: DK-92 Tarnowo Podgórne – Swadzim bez utrudnień

Data publikacji:

Zakończyła się przebudowa odcinka drogi krajowej nr 92 od miejscowości Tarnowo Podgórne do Swadzimia. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – wykonawca kończy prace związane z oznakowaniem pionowym oraz prace porządkowe. Ruch na drodze odbywa się już bez utrudnień.

Modernizację trasy przeprowadzała firma Colas Polska. Koszt inwestycji opiewał na ponad 25 mln zł. Odcinek, którego dotyczyła inwestycja liczy 11 km. Prace ruszyły w lipcu br. i miały zakończyć się do połowy listopada br.

Zadanie przewidywało m.in.: remont oraz wzmocnienie nawierzchni, poprawę odwodnienia, remont oświetlenia drogowego, przebudowę zatok autobusowych, poszerzenie oraz wydłużenie pasa włączenia od węzła w Tarnowie Podgórnym w kierunku Poznania oraz ustawienie nowych barier ochronnych na odcinku węzła w Tarnowie Podgórnym.  

Realizacja przedsięwzięcia wiązała się z utrudnieniami na tym odcinku. Trasa był zwężana, wprowadzano ruch wahadłowy sterowany ręcznie, a prędkość była ograniczana do 50 km/h.
Z informacji GDDKiA wynika, że w przyszłym roku będą kontynuowane prace związane z przebudową wlotu do Tarnowa Podgórnego oraz rozbudową dróg serwisowych. – W tym roku zostaną wykonane roboty nawierzchniowe na wymienionym odcinku, natomiast w przyszłym roku po zakończeniu prac projektowych oraz uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych kontynuowane będą prace związane z rozbudową węzła Tarnowo Podgórne oraz ciągów dróg serwisowych po obu stronach – informuje Alina Cieślak, rzecznik prasowa GDDKiA w Poznaniu.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.