[ATB] Budownictwo

Włosi najkorzystniejsi na budowę S6 Luzino – Szemud

Data publikacji:

Oferta o sto milionów tańsza od kosztorysu została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę drogi ekspresowej S6 między miejscowościami Luzino i Szemud. Zwycięzca to konsorcjum firm Societá Italiana per Condotte d’Acqua S.p.A., INSO Sistemi per le Infrastrutture Sociali S.p.A., NDI sp. z o.o. oraz NDI SA.

Chodzi o zadanie nr 3 planowanej Trasy Kaszubskiej. Odcinek liczy nieco ponad 10 km długości, będzie miała dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjny. W ramach zadania ma także powstać węzeł Szemud.
W przetargu na to zadanie wpłynęło 10 ofert. Wybrana propozycja jest najtańszą z nich. Jest warta 324,963 mln zł. Kosztorys inwestora dla tego zadania to 424,277 mln zł.
Trzeba jednak zauważyć, że kolejne oferty nie były znacząco droższe – propozycje z drugiego i trzeciego miejsca opiewały na 335,873 mln zł (Budimex) i 339,508 mln zł (konsorcjum Porr). 
Droga, zgodnie z wybraną ofertą, ma powstać w ciągu 34 miesięcy. Wykonawca obiecał udzielić 10-letniej gwarancji.W ubiegłym tygodniu GDDKiA w Gdańsku wybrała także najkorzystniejszą ofertę dla odcinka S6 Szemud – Wielki Kack (zadanie nr 1). W tym przypadku najkorzystniejsza była oferta firmy PolAqua warta ponad 800 mln zł.

W trakcie oceny ofert jest jeszcze odcinek między miejscowościami Bożepole Wielkie i Luzino (wraz z węzłem). O budowę tego ponad 10-kilometrowego odcinek ubiega się ośmiu wykonawców. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum NDI sp. z o.o., NDI SA oraz włoskiej Societa Italiana per Condotte d’Acqua. Jest ona warta 337,781 mln zł.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

fot. GDDKiA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.