[ATB] Budownictwo

Włoskie firmy mają kontynuować prace nad budową Zakopianki

Data publikacji:

W poniedziałek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił, że inwestycje realizowane przez włoskie firmy na górskim fragmencie drogi ekspresowej S7, tzw. Zakopiance w Małopolsce, nie są zagrożone.

Pod koniec kwietnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała z firmą Salini Polska kontrakty na budowę obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1 oraz odcinka trasy S3 w okolicach Polkowic.

Spodziewać zatem można było się również zerwania z Salini kontraktu na budowę fragmentu Zakopianki.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił w poniedziałek, że na razie takiego ryzyka nie ma. Jego resort nie planuje także zerwania kontraktu z inną włoską firmą, z którą GDDKiA ma poważne problemy - Astaldi.

Podjęliśmy decyzję w stosunku do włoskiej firmy na S3 i S1. Tutaj mamy pewność, że prace na odcinku tzw. Zakopianki, na drodze krajowej nr 7 będą wykonywane i myślę, że nic nie zakłóci realizacji tych konkretnych odcinków, które realizuje Salini, jak i Astaldi - powiedział Adamczyk.

Salini jest generalnym wykonawcą odcinka nowej Zakopianki między Skomielną Białą i Chabówką. Z kolei Astaldi buduje odcinek Naprawa - Skomielna Biała, którego zasadniczą częścią jest tunel.

Źródło:money.pl

fot.Pixabay

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.