[ATB] Nowości AusaWozidła przegubowe

Wozidło przegubowe Ausa D201AHG

Data publikacji:
Wozidło przegubowe Ausa D201AHG

Hiszpańska firma Ausa jest znanym i cenionym producentem kompaktowego sprzętu terenowego do transportu i przenoszenia materiałów. Wozidło przegubowe D201AHG o ładowności 2 000 kg, z obrotową skrzynią o pojemności 1300 litrów zapewnia obecnie najwyższą wydajność w swojej klasie, co przy niewielkiej szerokości wynoszącej 150 cm oznacza, że idealnie sprawdzi się w przypadku robót komunalnych i nie tylko.

Napęd maszyny zapewnia czterocylindrowy silnik Kuboty V1505-E4B o mocy 18,5 kW, spełniający obowiązujące normy emisji spalin Stage V / Tier 4. Dopełnieniem układu napędowego jest tutaj sprawdzona przekładnia hydrostatyczna. Przy swoich gabarytach wozidło zapewnia całkiem niezłe osiągi, w tym niewielki, zewnętrzny promień zawracania 3955 mm, zdolność pokonywania wzniesień do 50% oraz maksymalną prędkość 17 km/h.

Układ napędowy 4x4 w połączeniu z oponami w rozmiarze 11,5/80-15.3 gwarantują optymalne właściwości trakcyjne. Transport materiału w przestrzeniach z ograniczonymi możliwościami manewrowania staje się więc sprawny i szybki. Układ hydrauliczny wozidła zapewnia natężenie przepływu 25 l/min oraz maksymalne ciśnienie robocze 175 barów. W opcji znajduje się biodegradowalny olej hydrauliczny.

Bezpieczne stanowisko operatora

Do dyspozycji kierowcy jest stanowisko z tylną składaną konstrukcją ochronną ROPS wyposażone w regulowany, ergonomiczny fotel z czujnikiem obecności operatora, do tego pas bezpieczeństwa z czujnikiem zapięcia. Sterowanie wozidłem odbywa się poprzez wielofunkcyjny dżojstik. W zakresie elementów zwiększających bezpieczeństwo pracy są jeszcze: obrotowe światło ostrzegawcze LED, ostrzeżenie akustyczne o włączeniu biegu wstecznego, hamulec typu negatywnego oraz awaryjny wyłącznik. Opcjonalnie wozidło można jednak doposażyć w system oświetlenia LED, zielone, obrotowe światło ostrzegawcze, a także bardzo przydatne podczas cofania - kamerę o pełnej widoczności po stronie skrzyni i przeciwwagi oraz czujniki zbliżeniowe.

Podczas użytkowania tego typu maszyn ważnym czynnikiem jest łatwa i ekonomiczna obsługa konserwacyjna.

W tym przypadku jest również wszystko w porządku. Dostępność do wszystkich podzespołów jest nieutrudniona, wozidło ze względu na prostą i wytrzymałą konstrukcję nie sprawia problemów serwisowych. Dodatkowe wyposażenie obejmuje także takie elementy jak separator wody i filtr oleju napędowego oraz filtr powietrza z cyklonowym filtrem wstępnym, praktycznymi rozwiązaniami są z kolei system zabezpieczeń przeciwko aktom wandalizmu i menedżer floty Ausa now. Zaczep kulowy i hak holowniczy oraz gniazdo zasilania przyczepy z pewnością zwiększają możliwości transportowe tego wozidła.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.