[ATB] Technika Koparki gąsienicowe

Wszechstronna koparka Sany SY215C

Data publikacji:
Wszechstronna koparka Sany SY215C

Sany SY215C to wszechstronna koparka, która łączy jednocześnie elastyczność i moc.

Sany SY215C to  wszechstronna koparka, która łączy jednocześnie elastyczność i moc. Wyposażona jest w sześciocylindrowy silnik wysokoprężny Cummins o mocy 122 kW spełniający wymagania normy emisji spalin Stage IV. Firma Sany zastosowała w tym przypadku połączenie działania katalizatora oksydacyjnego DOC z systemem selektywnej redukcji katalitycznej SCR.

Gwarantuje przy tym doskonałe osiągi, 4 tryby robocze umożliwiają bowiem dopasowanie maszyny do różnych warunków pracy, a szybka reakcja koparki oznacza niższe zużycie paliwa oraz mniejszą emisję spalin. Automatyczny bieg jałowy to kolejny sposób na ograniczenie spalania. Sumując to wszystko, okazuje się, że zastosowana technologia pozwala zaoszczędzić nawet do 10% kosztów paliwa.

Układ hydrauliczny sterowany położeniem pozwala na optymalne dostosowanie wymaganego ciśnienia i ilości oleju zgodnie z wymaganiami charakterystyki danego zadania. Wyposażony jest w wydajne, zmienne pompy tłokowe o natężeniu przepływu 2x222 l/min. Sprawną obsługę osprzętu koparki zapewniają zawory utrzymujące obciążenie wysięgnika i ramienia ze wskaźnikiem przeciążenia oraz obwód dwustronnego działania do szybkozłącza hydraulicznego.

Kabina operatora w koparce SY215C jest wygodna i posiada łatwo dostępne elementy sterujące. Przednia szyba jest wyjmowana i w razie ewentualnej potrzeby można ją łatwo wymienić. We wnętrzu kabiny znajdziemy pneumatyczne podgrzewane siedzenie z możliwością indywidualnej regulacji plus regulowane podłokietniki, pośrodku umieszczono natomiast wielofunkcyjne dźwignie sterujące.

Wyposażenie kabiny obejmuje również system ogrzewania, automatyczną klimatyzację, lodówkę, radio z głośnikami, AUX 1 w dżojstiku oraz szyberdach. Pakiet rozwiązań odpowiedzialnych za zwiększenie poziomu bezpieczeństwa obejmuje w standardzie pełne wyposażenie. Są tutaj m.in. system oświetlenia zawierający dwa reflektory dachowe LED, dwa reflektory LED na wysięgniku, jeden w nadbudowie i reflektor LED skierowany do tyłu, alarm jazdy, obracająca się lampa ostrzegawcza, zawory bezpieczeństwa wysięgnika, ostrzeżenie o przeciążeniu przy podnoszeniu, a także wyłącznik awaryjny silnika. Dzięki dużym i łatwo dostępnym drzwiczkom serwisowym oraz przejrzystemu układowi najważniejszych elementów, wszelkie prace są szybkie i łatwe do wykonania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.