[ATB] Technika

Wszechstronna koparka SY215C od Sany

Data publikacji:

Sany Heavy Industry jest chińskim producentem ciężkiego sprzętu budowlanego. W ofercie firmy jest m.in. średniej wielkości koparka gąsienicowa o oznaczeniu SY215C. Maszyna ta przeznaczona jest do prowadzenia średniej wielkości robót ziemnych, eksploatacji w kamieniołomach, przy wydobywaniu surowców, w pracach melioracyjnych, a także przy budowie dróg czy mostów. W Polsce autoryzowanym dilerem sprzętu Sany jest firma Atlas Poland.

Jednostką napędową koparki Sany SY215C jest silnik Cummins QSB6.7 o pojemności 6,7 l i maksymalnej mocy 122 kW. Układ napędowy wyposażono w technologię oszczędzającą paliwo, która pozwala obniżyć jego koszty nawet o 10%. Konstrukcja maszyny jest stabilna i wytrzymała. Rolki bieżne, nośne i zwrotne wykorzystują uszczelnienie w smarowaniu, które zwiększa żywotność, a trójkołnierzowa nakładka gąsienic, walcowana ze stali o zwiększonej  wytrzymałości, zapewnia optymalny  kontakt z podłożem, stabilność i trwałość. Szerokość gąsienic wynosi 600 mm. Przy ciężarze roboczym maszyny ponad 23 t osiąga nacisk na podłoże rzędu 47 kPa. Prędkość poruszania się w terenie wynosi 5,4/3,3 km/h, zdolność pokonywania wzniesień do 35°. Dzięki zoptymalizowanemu układowi hydraulicznemu Sany z dodatnim przepływem nawet o 5% zwiększona została wydajność operacyjna, a zużycie paliwa zmniejszone. Niezawodne elementy układu napędowego i hydraulicznego zapewniają długi okres eksploatacji w najbardziej wymagających zastosowaniach. Przy pojemności łyżki wynoszącej 0,93 m³ parametry robocze przedstawiają się następująco: maksymalna wysokość wykopu 9,57 m, maksymalna wysokość wysypu - 6,7 m, maksymalna głębokość wykopu - 6,6 m oraz maksymalna odległość wykopu - 9,95 m. 

Kabina została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie pracy i wysokiej ergonomii użytkowania. Górna płyta kabiny jest uformowana z grubej blachy stalowej o wysokiej wytrzymałości zintegrowanej ze wzmocnionymi słupkami, które maksymalizują bezpieczeństwo operatora. Regulowany, amortyzowany fotel umożliwia wygodną, wielogodzinną pracę, wytłumienie kabiny redukuje generowany hałas, a zastosowane dżojstiki i dźwignie sterowania są łatwe w obsłudze. Dla zapewnienia pełnego wglądu na pole za koparką, po obu stronach kabiny zamontowane są lusterka wsteczne. Chiński producent pomyślał również o kwestii łatwego serwisowania maszyny. Newralgiczne punkty są tak umieszczone, aby zapewnić bezproblemowy dostęp oraz łatwą konserwację. Ponadto chłodnica, zbiornik paliwa, zbiornik oleju hydraulicznego i miska olejowa są wyposażone w śruby gwintowane u dołu, co jest wygodne podczas usuwania zanieczyszczeń, zużytych płynów lub wymiany oleju.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 04/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.