[ATB] Technika

Wszechstronna oferta rozwiązań do odśnieżania firmy Bobcat

Data publikacji:

Po dodaniu nowych kategorii produktów firma Bobcat ma bogatą ofertę ładowarek, zapewniając duży wybór nośników narzędzi, takich jak kompaktowe ładowarki kołowe, ładowarki o sterowaniu burtowym czy kompaktowe ładowarki gąsienicowe. Połączenie takich maszyn z osprzętem takim jak lemiesze śnieżne, lemiesze śnieżne typu V, odgarniacze do śniegu, dmuchawy do śniegu, zamiatarki i zgarniarki sprawia, że Bobcat oferuje obecnie bardzo szeroką gamę rozwiązań do odśnieżania.

Oferta rozwiązań do odśnieżania obejmuje każde zimowe zastosowanie, takie jak usuwanie śniegu i lodu z dróg miejskich i wiejskich, chodników, parkingów i innych miejsc w terenie.  Aby ułatwić pracę na śniegu Bobcat oferuje opcjonalne stalowe gąsienice zakładane na opony ładowarek kołowych oraz łańcuchy śnieżne na koła oraz gąsienice śnieżne.

 

Osprzęt do śniegu Bobcat

Lemiesz śnieżny Bobcat, dostępny w siedmiu szerokościach od 152 do 274 cm, jest zaprojektowany do szybkiego usuwania niewielkiej lub średniej ilości śniegu z chodników i podjazdów. Odkładnica lemiesza śnieżnego odgina się w prawo lub w lewo do 30°, a dobrze widoczne tyczki pozwalają łatwo zlokalizować narożniki lemiesza. Klienci mogą wybierać pomiędzy wersją standardową i wysokowytrzymałą, w zależności od zastosowań.

Uniwersalny lemiesz śnieżny typu V, dostępny w pięciu szerokościach od 152 do 274 cm, można wykorzystywać w pięciu konfiguracjach: jako lemiesz typu V, lemiesz czerpakowy, lemiesz prosty oraz lemiesz kątowy lewy 30o lub prawy 30o, pozwalających operatorom na szybkie usuwanie śniegu.

Odgarniacz śniegu Bobcat jest dostępny w dwóch rozmiarach o szerokości 244 i 300 cm. Osprzęt ten ma konstrukcję zapewniającą szybkie i skuteczne odgarnianie śniegu; unoszenie i oscylacje odkładnicy utrzymują odgarniacz w położeniu zapewniającej stykanie się z podłożem bez uszkadzania osprzętu lub terenu, co pozwala na usuwanie śniegu nawet z nierównych powierzchni. Ponieważ odgarniacz do śniegu ma w standardzie gumowe płozy i krawędzie, operator może szybko usuwać śnieg bez uszkadzania podłoża.

Dmuchawy śnieżne Bobcat to bardzo wydajne narzędzia do usuwania śniegu. Dmuchawy śnieżne Bobcat mogą wyrzucać śnieg na odległość 12 m i mają odwracany wyrzut i deflektor, które pozwalają kierować śnieg w określonym kierunku.

Dostępne są cztery rodzaje zamiatarek kątowych Bobcat o szerokości 132 do 213 cm; służą one do szybkiego i wydajnego odgarniania śniegu, ziemi, wyschniętego błota lub odpadów. Zamiatarka kątowa może zamiatać równo z krawężnikiem lub ścianą po prawej stronie. Zmiana kierunku obrotów pozwala operatorowi łatwo odgarniać śnieg z bram garażowych, odpływów i innych przeszkód.

Nóż talerzowy Bobcat, dostępna z tarczami o średnicy 46 lub 56 cm, jest bardzo skuteczny w usuwaniu ubitego śniegu lub lodu, zapewniając ekologiczną alternatywę dla soli lub środków chemicznych i pozostawiając gładką powierzchnię nadającą się do chodzenia lub jazdy.

Hydrauliczny rozrzutnik soli i piasku jest idealny do użytkowania w ograniczonej przestrzeni, np. na parkingach lub ścieżkach dla pieszych, gdzie nie można stosować cięższego sprzętu. Osprzęt ten ma duży lej zasypowy o pojemności 330 l. Lej można wykorzystywać jako łyżkę do nabierania piasku z hałdy.

Do usuwania śniegu dostępne są również łyżki o dużej pojemności, o szerokościach od 168 do 254 cm i pojemnościach od 690 do 1530 l. Mają one wysoką tylną część pomagającą popychać śnieg i proste boki ułatwiające wnikanie w hałdy śniegu.

 

Premiery, premiery

W ciągu ostatnich dwóch lat firma Bobcat wprowadziła na rynek najnowszą generację ładowarek o sterowaniu burtowym i kompaktowych ładowarek gąsienicowych z serii M, po której nastąpiła premiera nowych ładowarek kompaktowych z serii R. Te wszechstronne nośniki narzędzi stanowią najbardziej znaczącą zmianę konstrukcyjną ładowarek Bobcat od 60 lat. W 2021 r. firma Bobcat wprowadziła nową kompaktową ładowarkę kołową L85 (CWL), po której pojawiły się małe ładowarki przegubowe L23 oraz L28 (SAL).  

Wszystkie ładowarki o sterowaniu burtowym i kompaktowe ładowarki gąsienicowe Bobcat są wyposażone w firmowy system montażu osprzętu Bob-Tach, który ułatwia szybką i bezpieczną wymianę ponad 80 różnych rodzajów osprzętu Bobcat, włącznie z rozwiązaniami do śniegu.

 

Wydajna praca osprzętem 

W ładowarce kołowej L85 dużą wydajność pracy ze śniegiem zapewnia połączenie wydajnego silnika Bobcat i układu hydraulicznego. Uzupełnieniem są wysoka stabilność i duże siły odspajania, pchania i ciągnięcia. Nowe małe ładowarki przegubowe L23 oraz L28, są szczególnie użyteczne przy pracy osprzętem w ograniczonej przestrzeni, na podjazdach lub chodnikach, gdyż zapewniają one wysokie podnoszenie, łatwość użytkowania dzięki intuicyjnemu sterowaniu oraz minimalne naruszenie podłoża przy pracy na dowolnym terenie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.