Wszechstronny walec JCB CT26

Data publikacji:
Wszechstronny walec JCB CT26

W grupie kompaktowych walców wibracyjnych o masie roboczej ok. 2,5 tony swojego mocnego przedstawiciela ma również marka JCB. Wszak model CT260 znajduje zastosowanie na gruncie, jak i na asfalcie - od walcowania dolnej warstwy nośnej do walcowania końcowego. Dzięki zwartej budowie maszyny manewrowanie nią po placu budowy nie stwarza problemów. Przez to sprawdzi się zwłaszcza w zakresie budowy i renowacji dróg, ale także podczas kształtowania krajobrazu ogrodów i terenów zielonych. 

 

Walec JCB CT260 napędzany jest silnikiem Kuboty o mocy 18,2 kW. Elementy robocze to jednoczęściowe okrągłe wały mimośrodowe, które zapewniają szerokość roboczą od 1 do 1,2 m. Atuty maszyny to, wymieniając kolejno: koncentryczne, obrobione maszynowo powierzchnie bębnów, ciśnieniowy system spryskiwania filtrowaną wodą, pojemny zbiornik paliwa oraz automatyczne/ręczne sterowanie wibracjami. Szczególną uwagę zwraca ponadto optymalne połączenie statycznych obciążeń, sił odśrodkowych oraz amplitud wytwarzanych przez walec. Deklarowane przez producenta siły odśrodkowe znajdują się w zakresie od 23,6 do 41,1 kN. Istnieje również możliwość przełączania wibracji bębnów; można wybrać spośród konfiguracji podwójnej, pojedynczej przedniej oraz pojedynczej tylnej. Na każdym bębnie zamontowane są ponadto regulowane skrobaki vulcolan.

Stanowisko operatora charakteryzuje znakomity widok na pole robocze, jak również bardzo niski poziom przenoszonych wibracji, a korpus walca zapewnia możliwość wahań przód-tył w celu zachowania pełnej stabilności podczas pracy. Należy w tym miejscu wspomnieć również o wyjątkowo łatwym serwisowaniu tego modelu. Zastosowane łożyska wibracyjne smarowane są rozpryskowo, bardzo dobry jest też dostęp serwisowy, wliczając w to lekką maskę komory silnika, połączenia środkowe nie wymagają praktycznie konserwacji, a wszelkie węże i instalacje rurowe są bardzo dobrze zabezpieczone przed przypadkowymi uszkodzeniami. Walec firmy JCB wyposażono również w dociskane sprężyną, hydraulicznie zwalniane hamulce parkingowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.