[ATB] Technika MinikoparkiTakeuchi

Wydajna robota z Takeuchi TB210R

Data publikacji:
Wydajna robota z Takeuchi TB210R

TB210R zapewnia wysoką wydajność i szeroki zestaw funkcji w bardzo kompaktowej obudowie. Regulowane podwozie, składana konstrukcja ROPS i minimalne wychylenie ogona sprawiają, że TB210R może pracować w najbardziej ciasnych miejscach. Wymiary koparki przedstawiają się następująco: 3,41x0,75x2,19 m, jej masa to 1150 kg.

Napęd minikoparki stanowi 3-cylindrowy silnik Yanmar D722-E4B o pojemności 719 cm³ i mocy 8,7 kW przy 2200 obr./min, który gwarantuje wysoką wydajność, niskie zużycie paliwa, niski poziomu emisji oraz zredukowany poziomu hałasu i wibracji. Układ jezdny o zmiennym rozstawie pozwala na hydrauliczną regulację szerokości podwozia w zakresie od 750 do 1020 mm. Zapewnia więc wysoką mobilność w ciasnych przestrzeniach oraz niezbędną stabilność w bardziej wymagających zadaniach.

Wykonana z wysoko wytrzymałego staliwa kolumna obrotowa gwarantuje obustronny kąt skręcania wysięgnika 2x85°. Ramię wysięgnika posiada zamontowane światło robocze i dwukierunkową pomocniczą hydraulikę z zaworami odcinającymi, daje przy tym znacznie większy zasięg. Hydraulikę zasilają 3 zębate pompy o wydajności 2x11,1+5,8 l/min. Wszystkie węże osprzętu roboczego są poprowadzone przez wysięgnik i ramię, co oznacza dodatkowy poziom ochrony i lepszą widoczność obszaru roboczego.

Opcjonalnie dostępne są system szybko-sprzęgający do szybkiego połączenia lub rozłączenia przewodów hydraulicznych oraz szybkozłącze mechaniczne w rozmiarze MS01. Maksymalna głębokość wykopu wynosi 1,75 m, wysokość wysięgu - 2,98 m, zasięg przy gruncie - 3,22 m. Stanowisko operatora zapewnia doskonałą widoczność i komfort pracy, a jednocześnie ułatwia wsiadanie i wysiadanie zarówno z prawej, jak i lewej strony. W standardowym wyposażeniu są: składany pałąk ochronny zabezpieczający przy wywróceniu zgodny z ROPS, fotel z pasem bezpieczeństwa i regulowanymi podłokietnikami, a także podnoszone konsole dżojstików sterujących. Minikoparka Takeuchi to bardzo wytrzymała maszyna.

Całkowicie stalowa konstrukcja chroni komponenty i zapewnia trwałość. Łatwość serwisowania umożliwia szybką i łatwą kontrolę wszystkich kluczowych punktów konserwacyjnych. Boczny panel dostępowy mieści dwuelementowy filtr powietrza, filtr paliwa z odcięciem, filtr hydrauliczny i zbiornik paliwa z wziernikiem. Komora przednia daje natomiast dostęp do alternatora, filtra oleju silnikowego i prętowego wskaźnika poziomu oleju.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.