[ATB] Opinie użytkowników

Wydajność i wszechstronność z Liebherr i Rokemann

Data publikacji:

Dzięki dużej wszechstronności i optymalnej wydajności koparka gąsienicowa R 924 G8 w pełni zaspokaja nasze wymagania – mówi Maxime Enderlin, syn założyciela firmy Rokemann, podsumowując swoją decyzję o postawieniu na markę Liebherr. Pochodzące z Alzacji francuskie przedsiębiorstwo zdecydowało się na nową generację koparek gąsienicowych firmy Liebherr. Użytkownik jest pod wrażeniem efektywności i wydajności tych maszyn i docenia stabilność, komfort i wszechstronność R 924 G8.

Ta 24-tonowa koparka, którą alzackie przedsiębiorstwo zdecydowało się kupić, należy do nowej generacji 8, którą zaprezentowano w kwietniu ubiegłego roku na targach Bauma 2019 w Monachium. Na rynek światowy wprowadzono 7 modeli o masie od 22 do 45 ton, o w pełni zmienionym designie, zapewniających jeszcze większy komfort, bezpieczeństwo, ergonomię i wydajność. Nowa generacja koparek charakteryzuje się lepszą wydajnością, wyższą produktywnością i zwiększonym bezpieczeństwem, a także komfortem dla operatora.
Firma Rokemann potrzebowała zarówno wydajnej, jak i wszechstronnej maszyny do robót ziemnych, wykorzystywanej również do prac w rolnictwie i leśnictwie. W związku z tym istotne było zapewnienie rozwiązania ułatwiającego regularną wymianę narzędzi roboczych dostosowanych do różnych zastosowań. Ponadto codzienna praca na luźnym podłożu wymaga maksymalnej stabilności. Do wydajnej pracy, np. wyciągania pni drzew, niezbędne są również duże siły zrywające i duży zasięg. Zdaniem użytkownika, koparka gąsienicowa R 924 G8 opracowana i wyprodukowana w firmie Liebherr-France w Colmar realizuje obecnie wszystkie te zadania.

Dobrze dobrana konfiguracja

Firma Rokemann ściśle współpracowała z fabryką w Colmar, aby konfiguracja R 924 G8 zapewniała maksymalną wydajność pracy w konkretnych zastosowaniach. Regulowane ramię wysięgnika umożliwia operatorom pracę w bezpośrednim sąsiedztwie koparki. Ponadto koparka jest wyposażona w podwozie SLC z gąsienicami o szerokości 700 mm, które zostało opracowane specjalnie dla klienta i jego indywidualnych wymagań dotyczących stabilności na miękkim podłożu. Kolejną zaletą tej maszyny jest integracja systemu GPS, który umożliwia bardziej precyzyjną pracę na określonym obszarze.

Komfort i oszczędność paliwa

Podstawowym operatorem koparki Liebherr R 924 G8 jest Maxime Enderlin. Oprócz mocy i stabilności maszyny ceni sobie również komfort i ciszę w kabinie. Operator ma do dyspozycji przestronny i klimatyzowany obszar roboczy. Dla zapewnienia przyjemnych warunków w codziennym środowisku pracy kabina jest wyposażona w wygodny fotel pneumatyczny, a także w przyjazny dla użytkownika, 7-calowy kolorowy ekran dotykowy. Satysfakcję firmy dodatkowo zwiększa również umiarkowane zużycie paliwa - zmniejszone z 17 do 13 l/h pomiędzy koparką R 924 z silnikiem zgodnym z normą Stage IIIB, a dostarczoną w ub. roku do firmy Ruthmann.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 03/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.