Technika

Wydajny walec Hamm na tandemie

Data publikacji:

Należąca do Wirtgen Group firma Hamm ma w swojej ofercie walec tandemowy HD +90i VV o masie roboczej w wersji z kabiną 9460 kg i szerokością bębnów 1680 mm. Maszynę wyróżnia trzypunktowy przegub wahadłowy zapewniający równomierny rozkład masy i doskonałą jazdę na wprost, jest też  obsługa praktycznej funkcji Easy Drive oraz przesuwane, obrotowe stanowisko operatora.

    Napęd walca HD +90i VV zapewnia czterocylindrowy silnik TCD 3,6 L4 firmy Deutz o mocy 115 KM.

    Napęd walca HD +90i VV zapewnia czterocylindrowy silnik TCD 3,6 L4 firmy Deutz o mocy 115 KM.

Napęd walca HD +90i VV zapewnia czterocylindrowy silnik TCD 3,6 L4 firmy Deutz o mocy 115 KM, spełniający wymogi normy emisji spalin Stage V. Napęd jezdny z regulacją bezstopniową  HammTronic pozwala na płynne rozwijanie prędkości do maksymalnie 10,4 km/h. Poprzez system Easy Drive firma Hamm opracowała koncepcję obsługi walców tandemowych, która umożliwia operatorom szybką reakcję w każdych warunkach pracy. Easy Drive składa się z trzech jednostek obsługi - deski rozdzielczej z wyświetlaczem, dżojstika i wielofunkcyjnego podłokietnika. Sterowanie kierunkiem jazdy odbywa się za pomocą kierownicy, natomiast wszystkimi pozostałymi funkcjami steruje się za pomocą joysticka lub podłokietnika wielofunkcyjnego. Oprócz jasnej, intuicyjnej i łatwej do nauczenia się koncepcji obsługi, Easy Drive zawiera szereg funkcji poprawiających ergonomię, bezpieczeństwo i obsługę.  Praca operatora wspierana jest poprzez wstępny wybór prędkości, automatyczną kontrolę trakcji i regulację antypoślizgową. 

Dla bębnów walca dostępne są dwa poziomy częstotliwości wibracji i po dwie amplitudy drgań na przód i tył. Zraszanie wodą pod ciśnieniem i z regulacją prędkości możliwe jest poprzez system zraszający z listwami natryskowymi umieszczonymi z przodu i z tyłu. Filtrowanie wody jest przy tym trzykrotne, jest także bardzo przydatna funkcja hydraulicznej regulacji przesunięcia toru bębnów. Urządzenie dociskające krawędzie i urządzenie tnące są natomiast w wyposażeniu opcjonalnym.

Walec HD +90i VV oferowany jest ze stanowiskiem operatora z konstrukcją ROPS lub pełnoprawną, przeszkloną kabiną, przy czym dostęp jest możliwy z obu stron. Kabinę w  zależności od potrzeb można wyposażyć w system ogrzewania i klimatyzację, tachograf, łącze do transmisji danych dla dostawców, interfejs Bluetooth dla modułu służącego do opracowania dokumentacji projektowej Smart Doc, a także system kamer i reflektory robocze. Dla bardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników są też Smart Compact czyli rozwiązania w zakresie inteligentnego i prostego zagęszczania, gdzie duży nacisk położony jest na cyfrowe interfejsy pomiędzy kierowcą a maszyną, stacja pogodowa, miernik temperatury oraz system telematyki JDLink.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.