Wysokowydajna model Volvo EC220E

Data publikacji:
Wysokowydajna model Volvo EC220E

Układ hydrauliczny koparki Volvo EC220E został zoptymalizowany pod kątem harmonijnej współpracy z silnikiem.

Koparka Volvo EC220E to model, który bazuje na reputacji wysokiej wydajności maszyn z serii D. Jej zaawansowany silnik Volvo o mocy 128 kW z turbodoładowaniem, wtryskiem bezpośrednim i chłodnicą powietrza doładowania jest zgodny z europejską normą Stage V. Dzięki zastosowaniu technologii V-ACT (Volvo Advanced Combustion Technology), oferuje nie tylko wymaganą moc, ale także niskie zużycie paliwa i minimalną emisję.

Zastosowane w silniku precyzyjne, wysokociśnieniowe wtryskiwacze paliwa, turbosprężarka oraz chłodnica pośrednia typu powietrze-powietrze również zapewniają optymalną wydajność i osiągi maszyny. Układ automatycznego włączania biegu jałowego zmniejsza prędkość obrotową silnika do obrotów biegu jałowego po upływie ustalonego okresu nieużywania maszyny, a domyślnie po 5 minutach następuje automatyczne wyłączanie.

Układ hydrauliczny koparki Volvo EC220E został zoptymalizowany pod kątem harmonijnej współpracy z silnikiem. W jego skład wchodzą dwie osiowe pompy tłokowe o zmiennym wydatku i natężeniu przepływu 2x207 l/min oraz zębata pompa pilotowa, która ma wydajność 18 l/min. System hydrauliki koparki oferuje do tego wiele ważnych funkcji, które znacznie wpływają na wydajność i produktywność maszyny. Jest tutaj m.in. tryb pracy ECO, układ sumujący, który umożliwia połączenie przepływu z obu pomp hydraulicznych, funkcje priorytetu ramienia i obrotu, szybkiego zwiększania mocy oraz system zapobiegający kawitacji.

Zawieszona na hydraulicznych amortyzatorach kabina operatora zgodna ze standardem ROPS odznacza się doskonałą widocznością we wszystkich kierunkach, jej przednią szybę można łatwo wsunąć do sufitu, a dolną przednią zdemontować. Kabina wyposażona jest w ergonomiczny fotel operatora z dziewięciopunktową regulacją i pasem bezpieczeństwa, niezależną konsolę sterowniczą, zintegrowany układ klimatyzacji i ogrzewania, radioodbiornik z obsługą plików MP3 i technologii Bluetooth oraz złączem USB. Funkcje takie jak obsługa wycieraczki szyby przedniej, kamery, automatycznego wyciszenia czy tryb maksymalnej mocy można przypisać do przycisku skrótu umieszczonego na dżojstiku.

Wszystkie elementy sterujące: klawiatura, panel i monitor LCD są oczywiście ergonomicznie rozmieszczone, a ich użytkowanie jest bardzo intuicyjne. Bezpieczeństwo w obszarze roboczym maszyny zwiększają kamera cofania oraz dodatkowa kamera boczna. Obrazy z obu kamer są wyświetlane na kolorowym monitorze. System zarządzania jest chroniony hasłem, umożliwia przechowywanie danych dotyczących 20 różnych osprzętów, w tym łyżek GP/HD/XD i młotów hydraulicznych HB21 i HB22. Można również wybrać fabryczną instalację głowicy uchylno-obrotowej Volvo z wielofunkcyjnymi dźwigniami sterującymi  i kolorowym wyświetlaczem LCD.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.