[ATB] Nowości

Wywrotka tylnozsypowa H450 od Meiller

Data publikacji:

Niemiecka firma Meiller jest producentem wysokiej klasy pojazdów roboczych do przewożenia ciężkich ładunków. Jedną z oferowanych grup produktowych są wywrotki tylnozsypowe, które łączą wysoką pojemność transportową z optymalnie zaprojektowanymi wymiarami zewnętrznymi. Wysoka ładowność, nisko umieszczony środek ciężkości i niezłe właściwości jezdne umożliwiają dzięki temu szybki, bezpieczny i wydajny transport na duże odległości.

Meiller zaprezentowała wywrotkę tylnozsypową H450 podczas ubiegłorocznych targów Bauma 2019. Model ten należy do serii H, czyli classic. Jest to pojazd 4-osiowy, o objętości skrzyni ładunkowej 28 m³ i maksymalnym, dopuszczalnym obciążeniu 50 ton. Seria H będąca wersją Heavy, z kanciastym kształtem kolebki, jest przeznaczona do ciężkich zadań wykonywanych w trudnych warunkach np. w górnictwie, kopalniach odkrywkowych, kamieniołomach itd. Zastosowane  burty Jet zapewniają wysoką stabilność i długą żywotność. Dostępna wysokość burty jest w zakresie od 1,2 do 2 m. Specjalne ściany tylne wytrzymują silny nacisk ładunków, a wzmocnione blachy odbojowe chronią agregaty pojazdu. Ściana tylna z wahliwym otwieraniem jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i otwiera się już przy kącie pochylenia wynoszącym 3°. Producent zadbał też o kwestie bezpieczeństwa użytkowania pojazdu. Wywrotka wyposażona została w system osłon zabezpieczających przed wjechaniem pod pojazd, boczne osłony podjazdowe, ochronę kabiny kierowcy  oraz ręczną pompę do trybu awaryjnego. Opcjonalnym wyposażeniem jest zasilacz UPS dla ogrzewania nadwozia wywrotki, zapobiegającego zamarzaniu ładunku w chłodniejszych regionach. Dużą zaletą wywrotki firmy Meiller są też jej możliwości transportowe. Może ona swobodnie poruszać się po drogach publicznych, a na długich dystansach, zwłaszcza przy przewożeniu częściowego ładunku lub poruszając się z pustą skrzynią ładunkową, rozwija wyższe prędkości. Zmiana lokalizacji użytkowania pojazdu nie wymaga również angażowania dodatkowych środków, co korzystnie wpływa na ogólne koszty użytkowania wywrotki i zwiększa jej mobilność.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.