Wzrost dla Deutz w pierwszej połowie 2019 r

Wzrost dla Deutz w pierwszej połowie 2019 r

Producent układów napędowych Deutz opublikował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r., odnotowując wzrost przychodów i zysków.

Przychody firmy z Kolonii wynoszą 929,8 mln euro, co oznacza wzrost o 5,9% rok do roku.

EBIT (zysk przed odsetkami i podatkami) Deutz za pierwszą połowę roku wynosi 56,5 mln euro, co oznacza silny wzrost o 69,2% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 r.

W raportowanym okresie zysk operacyjny (EBIT bez pozycji wyjątkowych) wzrósł o 41,3% rok do roku, osiągając 47,2 mln EUR.

Ten znaczny wzrost, powiedział Deutz, był spowodowany przede wszystkim spadkiem zysków odnotowanym w okresie ubiegłego roku, w wyniku joint venture w Chinach, Deutz Dalian Engine Company, a także dekonsolidacji argentyńskiej spółki Deutz Agco Motores.

Deutz poinformował, że nowe zamówienia spadły o 13,1% w pierwszej połowie roku, ale firma stwierdziła, że ​​jest to odzwierciedlenie wyjątkowo solidnego wolumenu zgłoszonego za poprzedni rok i utrzymywała, że ​​jej obecny portfel zamówień wciąż był silny.

Firma dodała, że ​​wzrost przychodów pochodzi ze wszystkich regionów i wszystkich głównych segmentów zastosowań. Zgłoszono także 8% wzrost działalności wysokomarżowej.

Dr Frank Hiller, prezes zarządu Deutz, powiedział:

Utrzymaliśmy trajektorię wzrostu we wszystkich regionach i głównych segmentach zastosowań i zrobiliśmy to pomimo pojawiających się oznak spowolnienia gospodarczego. Wykazaliśmy również naszą siłę operacyjną i wzrost zysków o znaczącą dwucyfrową kwotę. Nasze zamówienia pozostają na wysokim poziomie, więc jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celów, które sami sobie wyznaczyliśmy na cały rok.

WA

Reklama
Powiązane artykuły