[ATB] Aktualności Yanmar budowlane

Yanmar kupuje ASV

Data publikacji:

Japoński producent Yanmar zamierza przejąć amerykańskiego producenta kompaktowych ładowarek ASV za 70,7 mln dolarów.

Mówiono, że jest to kluczowy element długoterminowych planów rozwoju międzynarodowego Yanmar, ponieważ baza pracowników, fabryka produkcyjna i dystrybucyjna ASV, międzynarodowa sieć dystrybucji i łańcuch dostaw stanowią silną platformę ekspansji w Ameryce Północnej.

Połączenie kompaktowych ładowarek gąsienicowych ASV i ładowarek o sterowaniu burtowym z kompaktową ofertą urządzeń Yanmar stworzy wszechstronnego, globalnego dostawcę kompaktowych urządzeń, prawie bez nakładania się na siebie sieci dystrybucyjnych.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy ASV i innym zwyczajowym warunkom zamknięcia, ale już uzyskała zgodę Terex Corporation, która jest właścicielem 34% ASV.

Yanmar jest silnym strategicznym nabywcą ASV. Podziela naszą wizję dostarczania produktów najwyższej jakości, ceni długie dziedzictwo ASV i zobowiązuje się do wspierania swoich pracowników i partnerów dystrybucyjnych. Oprócz maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy ASV, połączenie stworzy silną platformę dla wzrostu i ekspansji, łącząc dwie wiodące marki o podobnych kulturach i tworzących wartość - powiedział Andrew Rooke, prezes i dyrektor generalny ASV. 

Giuliano Parodi, dyrektor wykonawczy Yanmar Holdings, skomentował: Wierzymy, że przejęcie ASV znacznie wzmocni ofertę Compact Equipment firmy Yanmar w segmencie ładowarek, asortymentu niezbędnego do osiągnięcia sukcesu na rynku Ameryki Północnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.