Yanmar - małe maszyny, duże możliwości

Data publikacji:
Nowe ładowarki firmy Yanmar CE są o pół tony lżejsze niż kolejne maszyny w gamie produktowej.

Nowe ładowarki firmy Yanmar CE są o pół tony lżejsze niż kolejne maszyny w gamie produktowej.

Firma Yanmar Construction Equipment wprowadziła na rynek ładowarki kołowe V7 i V7-HW (Heavy Weight). Nowe maszyny są dedykowane do branży budowlanej, kształtowania krajobrazu oraz segmentu wynajmu - można je z powodzeniem wykorzystywać do transportu i przeładunku materiałów, podnoszenia palet, czyszczenia czy układania rur. Produkowane są w fabryce w niemieckim Crailsheim i przeznaczone na rynki Europy i Ameryki Północnej.

Nowe ładowarki firmy Yanmar CE są o pół tony lżejsze niż kolejne maszyny w gamie produktowej, ważące odpowiednio 4250 i 4450 kg. Co istotne, są to maszyny łatwe w transporcie - charakteryzuje je długość całkowita 5,24 m, szerokość 1,85 m oraz wysokość nieprzekraczająca 2,5 m (ogranicza ją nowe połączenie przegubowe). Napędzane są przez 4-cylindrowy, turbodoładowany, ekologiczny silnik wysokoprężny Yanmar 4TBV86CT, który nie wymaga konserwacji filtra DPF nawet przez 6 tys. godzin - w takim przypadku nie sposób martwić się o kosztowne przestoje. Ładowarki posiadają napęd na wszystkie koła, elektronicznie sterowany układ napędowy pozwalający poruszać się z prędkością do 20 km/h (standard, 30 km/h - opcja).

Co istotne, użytkownicy mogą dodatkowo dostosować swoje maszyny, wybierając spośród szerokiej gamy marek i rozmiarów opon, dzięki czemu modele V7/V7-HW nadają się do każdego zastosowania niezależnie od ukształtowania terenu. Duże możliwości robocze zapewnia hydrauliczne szybkozłącze, które pozwala operatorowi wykonać płynną wymianę osprzętu roboczego - standardowo łyżki o objętości 0,7 i 0,8 m³. Jeśli zaś mowa o parametrach roboczych, to maksymalne obciążenie wywracające w przypadku modelu V7 wynosi 3000 kg, podczas gdy dla V7-HW jest to 3250 kg, zaś ładowność (na widłach) to odpowiednio: 1750 i 1900 kg.

Dla zapewnienia wysokiego komfortu pracy i bezpieczeństwa operatora konstruktorzy Yanmara wyposażyli ładowarki V7/V7-HW w całkowicie nową kabinę z dwoma solidnymi drzwiami osadzonymi w stalowej ramie - ułatwia to dostęp do wnętrza i jego czyszczenie, a także poprawia cyrkulację powietrza. Duże, przeszklone powierzchnie zapewniają dobrą widoczność we wszystkich kierunkach - pomaga w tym 3,5-calowy wyświetlacz zamontowany na słupku A, nie zaś na kolumnie kierownicy, co poprawia widok na przedni osprzęt. Jeśli zaś chodzi o widoczność do tyłu, to jest ona szczególnie dobra z uwagi na charakterystyczną konstrukcję maski silnika i brak pionowej rury wydechowej (wbudowana w przeciwwagę).

Poza tym warto wymienić duże lusterka i mocne światła robocze, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo i widoczność, zarówno w dzień, jak i w nocy. Z kolei przeszklenie znajdujące się jako element dachu ułatwia operatorom życie podczas wysypywania ładunku. Generalnie elementy sterujące są łatwo dostępne, co tylko dowodzi, że ergonomia była priorytetem przy projektowaniu ładowarek V7/V7-HW.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.