Yanmar - Nowa minikoparka ViO23-6

Data publikacji:

Firma Yanmar rozszerza portfolio minikoparek o model ViO23-6. Nowa minikoparka o masie roboczej 2,3 t, zapewnia, zdaniem producenta, odpowiednią równowagę pomiędzy zmniejszonym zużyciem energii, komfortem i bezpieczeństwem w wyjątkowo kompaktowym opakowaniu.

Kompaktowość i stabilność

Nowa ViO23-6 to minikoparka z rzeczywistym zerowym zwisem. Promień obrotu maszyny, wynoszący zaledwie 1,38 m, umożliwia operatorom pracę w bardzo wąskich przestrzeniach, gdzie konwencjonalne maszyny nie mogą manewrować - szczególnie w obszarach miejskich.
Standardowy model ViO23-6 jest wyposażony w podwozie z regulacją rozstawu gąsienic, w zakresie od 1,38 m do 1,55 m. W połączeniu z optymalnym rozkładem masy zapewnia to sprzętowi doskonałą stabilność i bardzo wysoką jak na tę kategorię maszyn zdolność podnoszenia. Dodatkowa przeciwwaga jest również dostępna jako opcja. Tak zwarta budowa dolnego podwozia i jego niski ciężar transportowy wynoszący 2365 kg (z kabiną, standardowymi przeciwwagami i ramieniem) umożliwiają transport ViO23-6 wraz z akcesoriami na przyczepie.

Doskonała wydajność

ViO23-6 wyposażono w 3-cylindrowy silnik nowej generacji Yanmar 3TNV76-PBV1 o mocy brutto  14,6 kW przy 2400 obr./min, z bezpośrednim wtryskiem paliwa, zapewniającym optymalne warunki spalania. System automatycznego spowalniania i tryb ekologiczny są dostępne w standardzie. Nowa minikoparka jest również zaopatrzona w system hydrauliczny ViPPS (ViO Progressive 3-Pump System), który wykorzystuje 4 pompy hydrauliczne (2 pompy o zmiennym przepływie i 2 pompy zębate). Te różne elementy pozwalają ViO23-6 zapewnić wyjątkową wydajność sprzętu. Takie parametry jak - głębokość kopania 2,45 m (ze standardowym ramieniem), siła kopania 17,5 kN (łyżka) i 13,1 kN (ramię standardowe) umożliwia szybką i skuteczną pracę w każdych warunkach.

Komfort i bezpieczeństwo

Nowa konstrukcja kabiny poprawia wygodę i bezpieczeństwo operatora. Dźwignie sterujące i dżojstiki są umieszczone w przyjaznych dla użytkownika miejscach dla łatwego dostępu. Warto dodać, iż ViO23-6 posiada kompletne osłony wszystkich siłowników dla wysięgnika oraz ramienia. Tłoczyska siłowników zabezpieczają płyty stalowe, co znacznie obniża całkowite koszty napraw eksploatacyjnych maszyny. Codzienna konserwacja pojazdu jest łatwa dzięki tylnym i bocznym osłonom, które są łatwe do otwarcia i umożliwiają dostęp do wszystkich głównych elementów roboczych.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.