[ATB] Nowości Yanmar budowlane

Yanmar - To już pół wieku

Data publikacji:

Podczas tegorocznej edycji targów Intermat w Paryżu, które odbędą się w dniach 23-28 kwietnia, firma Yanmar Construction Equipment Europe będzie uroczyście obchodzić 50. rocznicę skonstruowania pierwszej minikoparki. Okazja ta stanowi również doskonały asumpt do zaprezentowania najnowszej oferty w zakresie midi- i minikoparek, ładowarek kołowych, koparek kołowych i wozideł, a także w odniesieniu do systemów zarządzania danymi. 

Nieustannie pracujemy nad naszym postępem technologicznym. Aktualizujemy istniejące modele i opracowujemy nowe - zawsze z wysokim popytem na technologię i jakość. Dla firmy Yanmar jasne jest, że odpowiedź na wymagania gospodarki, społeczeństwa i środowiska to innowacyjne rozwiązania. Czekamy na ciekawe rozmowy podczas targów Intermat – zapowiada Andreas Hactergal, dyrektor sprzedaży i marketingu Yanmar CEE. 

Koparki midi- i mini

Najnowszą midikoparką ze stajni Yanmara jest model SV60 o masie roboczej 5,7 t, zaprojektowany przy zachowaniu najbardziej wyśrubowanych standardów dotyczących stabilności i komfortu pracy. Kluczem do tego jest zastosowanie koncepcji Universal Design, u podstaw której leży przede wszystkim bardzo przestronna kabina (objętość miejsca pracy operatora porównywalna z koparkami w klasie 8-10 t), z wygodnym siedziskiem amortyzowanym pneumatycznie, ergonomicznie rozmieszczonymi elementami sterowania i kamerą cofania zapewniającą bardzo dobrą widoczność i bezpieczeństwo na placu budowy. W koparce SV60 za zachowanie możliwości roboczych na wysokim poziomie odpowiada ekologiczny, a przy tym ekonomiczny silnik Yanmar najnowszej generacji o mocy 33,4 kW (przy 2200 obr./min), a także sprawdzony układ hydrauliczny ViPPS, dzięki któremu wszystkie operacje można wykonywać w płynny sposób. 
Jeśli chodzi o minikoparki z tzw. „zerowym zwisem” Yanmar w Paryżu pokaże 4 odnowione modele w klasie 2-4 t: ViO26-6, ViO27-6, ViO33-6 i ViO38-6. Modele z serii ViO6 wyposażone są w silniki najnowszej generacji Yanmar TNV, charakteryzujące się niskim poziomem emisji, hałasu oraz zużycia paliwa. Dzięki kompaktowym wymiarom, niewielkiemu promieniowi skrętu oraz zmniejszonej masie roboczej nowe minikoparki działają bardzo sprawnie nawet w niezbyt przestronnych przestrzeniach. 

Kompaktowe wozidła

Kompaktowe gąsienicowe wozidła C30R-3 i C30R-3TV zostały zoptymalizowane pod kątem zwiększonej wydajności w ograniczonych przestrzennie placach budowy. Oba nowe modele wyróżniają się bardzo dobrą manewrowością - obrót wokół własnej osi zajmuje mniej niż 18 s, nawet podczas przewożenia ładunku o masie 2,5 t. To w połączeniu z wysoką prędkością jazdy maszyny oznacza wysoki komfort pracy oraz wydajność.

Nowe koparki i ładowarki

Firma Yanmar podczas targów Intermat zaprezentuje także kompaktowe koparki kołowe B75W, B95W i B110W. Zachowujące stabilność również w trudnym terenie maszyny pozwalają obsługiwać szeroką gamę osprzętu. Podobnie jak koparki kołowe, również ładowarki V70S, V80, V100 i V120 mogą być wykorzystywane do szerokiej gamy zastosowań - charakteryzują się m.in. przegubowym układem kierowniczym dającym możliwość 40-stopniowego kąta skrętu. 

SmartAssist Remote

Nowe narzędzie SmartAssist Remote monitoruje wydajność, lokalizację, zużycie i wymagania konserwacyjne maszyny oraz zapewnia szczegółowe informacje na temat jej bieżącego stanu i zastosowania. Dzięki temu narzędziu dane techniczne mogą być dostępne na komputerach, tabletach i smartfonach bez względu na lokalizację. Rozwiązanie to ułatwia codzienną organizację i poprawia efektywność procesów pracy. Ponadto system ostrzega w przypadku nietypowych działań - takich jak np. opuszczenie określonego obszaru lub jakiejkolwiek aktywności poza zaplanowanymi godzinami. Za pomocą SmartAssist Remote będzie można śledzić bez problemu skradzione maszyny. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.