Yanmar - To już pół wieku

Yanmar - To już pół wieku

Podczas tegorocznej edycji targów Intermat w Paryżu, które odbędą się w dniach 23-28 kwietnia, firma Yanmar Construction Equipment Europe będzie uroczyście obchodzić 50. rocznicę skonstruowania pierwszej minikoparki. Okazja ta stanowi również doskonały asumpt do zaprezentowania najnowszej oferty w zakresie midi- i minikoparek, ładowarek kołowych, koparek kołowych i wozideł, a także w odniesieniu do systemów zarządzania danymi. 

Nieustannie pracujemy nad naszym postępem technologicznym. Aktualizujemy istniejące modele i opracowujemy nowe - zawsze z wysokim popytem na technologię i jakość. Dla firmy Yanmar jasne jest, że odpowiedź na wymagania gospodarki, społeczeństwa i środowiska to innowacyjne rozwiązania. Czekamy na ciekawe rozmowy podczas targów Intermat – zapowiada Andreas Hactergal, dyrektor sprzedaży i marketingu Yanmar CEE. 

Koparki midi- i mini

Najnowszą midikoparką ze stajni Yanmara jest model SV60 o masie roboczej 5,7 t, zaprojektowany przy zachowaniu najbardziej wyśrubowanych standardów dotyczących stabilności i komfortu pracy. Kluczem do tego jest zastosowanie koncepcji Universal Design, u podstaw której leży przede wszystkim bardzo przestronna kabina (objętość miejsca pracy operatora porównywalna z koparkami w klasie 8-10 t), z wygodnym siedziskiem amortyzowanym pneumatycznie, ergonomicznie rozmieszczonymi elementami sterowania i kamerą cofania zapewniającą bardzo dobrą widoczność i bezpieczeństwo na placu budowy. W koparce SV60 za zachowanie możliwości roboczych na wysokim poziomie odpowiada ekologiczny, a przy tym ekonomiczny silnik Yanmar najnowszej generacji o mocy 33,4 kW (przy 2200 obr./min), a także sprawdzony układ hydrauliczny ViPPS, dzięki któremu wszystkie operacje można wykonywać w płynny sposób. 
Jeśli chodzi o minikoparki z tzw. „zerowym zwisem” Yanmar w Paryżu pokaże 4 odnowione modele w klasie 2-4 t: ViO26-6, ViO27-6, ViO33-6 i ViO38-6. Modele z serii ViO6 wyposażone są w silniki najnowszej generacji Yanmar TNV, charakteryzujące się niskim poziomem emisji, hałasu oraz zużycia paliwa. Dzięki kompaktowym wymiarom, niewielkiemu promieniowi skrętu oraz zmniejszonej masie roboczej nowe minikoparki działają bardzo sprawnie nawet w niezbyt przestronnych przestrzeniach. 

Kompaktowe wozidła

Kompaktowe gąsienicowe wozidła C30R-3 i C30R-3TV zostały zoptymalizowane pod kątem zwiększonej wydajności w ograniczonych przestrzennie placach budowy. Oba nowe modele wyróżniają się bardzo dobrą manewrowością - obrót wokół własnej osi zajmuje mniej niż 18 s, nawet podczas przewożenia ładunku o masie 2,5 t. To w połączeniu z wysoką prędkością jazdy maszyny oznacza wysoki komfort pracy oraz wydajność.

Nowe koparki i ładowarki

Firma Yanmar podczas targów Intermat zaprezentuje także kompaktowe koparki kołowe B75W, B95W i B110W. Zachowujące stabilność również w trudnym terenie maszyny pozwalają obsługiwać szeroką gamę osprzętu. Podobnie jak koparki kołowe, również ładowarki V70S, V80, V100 i V120 mogą być wykorzystywane do szerokiej gamy zastosowań - charakteryzują się m.in. przegubowym układem kierowniczym dającym możliwość 40-stopniowego kąta skrętu. 

SmartAssist Remote

Nowe narzędzie SmartAssist Remote monitoruje wydajność, lokalizację, zużycie i wymagania konserwacyjne maszyny oraz zapewnia szczegółowe informacje na temat jej bieżącego stanu i zastosowania. Dzięki temu narzędziu dane techniczne mogą być dostępne na komputerach, tabletach i smartfonach bez względu na lokalizację. Rozwiązanie to ułatwia codzienną organizację i poprawia efektywność procesów pracy. Ponadto system ostrzega w przypadku nietypowych działań - takich jak np. opuszczenie określonego obszaru lub jakiejkolwiek aktywności poza zaplanowanymi godzinami. Za pomocą SmartAssist Remote będzie można śledzić bez problemu skradzione maszyny. 

GA

Reklama
Powiązane artykuły