Yanmar Vi012 z konstrukcją ZTS

Data publikacji:
Yanmar Vi012 z konstrukcją ZTS

W asortymencie minikoparek firmy Yanmar wyróżnia się model Vi012 o konstrukcji Zero Tail Swing, zapewniający komfort i bezpieczeństwo pracy zwłaszcza w ograniczonych przestrzeniach. Jego łatwo składana rama, bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi ułatwia przejazdy pod niskim stropem, a także transport niewielkimi pojazdami z zamkniętym nadwoziem.

Wymiary koparki to: 3,04x1x1,58 m, masa robocza wersji z daszkiem 1235 kg. ViO12 jest wyposażony w 3-cylindrowy silnik wysokoprężny Yanmar 3TNV70, który zapewnia moc 9,3 kW i moment obrotowy 52 Nm. Duża maska ​​silnika umożliwia szybki dostęp do głównych części maszyny, a łatwo demontowalna stalowa osłona po lewej stronie daje dostęp do filtra.

Potrzeby konserwacji maszyny są jednak minimalne. Szerokość podwozia regulowana jest w zakresie od 830 do 1000 mm, koparka jest bardzo stabilna podczas prac rozbiórkowych, z dużymi załadunkami czy dodatkowym osprzętem. Średni nacisk na podłoże, przy zastosowaniu standardowej gąsienicy wynosi 28 kPa. Zewnętrzna rolka gąsienicy z kołnierzem redukuje natomiast wibracje podczas pracy maszyny. Układ hydrauliczny wykorzystuje pompę tłokową o zmiennym wydatku, poprawia to komfort i płynność pracy operatora oraz zapewnia duże siły na ramieniu i łyżce.

Wydatek pompy wynosi 2x11 l/min, ciśnienie robocze w układzie to 210 barów. Jedno - lub dwufunkcyjny dodatkowy obwód PTO umożliwia podłączenie szerokiej gamy akcesoriów. Głębokość kopania wynosi 1,95 m, wysokość wysypu - 2,37 m, a siła zrywania na ramieniu/łyżce - 5,6/13,7 kN. Stanowisko operatora wyposażono w tylną ramę ROPS, która chroni w przypadku przewrócenia się koparki. Fotel posiada zwijany pas bezpieczeństwa, który mocno trzyma operatora. Po obu stronach siedzenia umieszczone są dżojstiki, zwiększa to wygodę i produktywność, pośrodku znajduje się natomiast konsola. Operator może wsiadać i wysiadać zarówno z prawej, jak i lewej strony maszyny, co ułatwia pracę w pobliżu ścian lub innych trwałych elementów infrastruktury.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.