[ATB] Aktualności Yanmar budowlane

Yanmar w drodze do neutralności ekologicznej

Data publikacji:
Yanmar w drodze do neutralności ekologicznej

W miarę jak producenci sprzętu budowlanego i układów napędowych ewoluują w kierunku przejścia z tradycyjnych silników spalinowych na zasilanie akumulatorowe, skupienie się na integracji systemów i rozwiązaniach dostosowanych do indywidualnych potrzeb jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zobaczmy jaką strategię elektryfikacji pojazdów i sprzętu terenowego ma firma Yanmar?

Świat maszyn budowlanych i układów napędowych ewoluuje w kierunku przyszłości neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Producenci sprzętu i systemów zasilania są w trakcie ogromnej transformacji z tradycyjnych silników spalinowych do nowego świata zasilania bateryjnego, elektrycznych układów napędowych i wykorzystania szeregu technologii paliw alternatywnych. Jednak ten nowy scenariusz niesie ze sobą nowe wyzwania dla producentów OEM i dostawców systemów zasilania. Według firmy Yanmar w tym okresie ewolucji mocy kluczowe znaczenie ma nawiązanie jeszcze silniejszego partnerstwa i współpracy ze wszystkimi interesariuszami w branży - takimi jak klienci firmy, dilerzy i producenci OEM.

– W ciągu ostatnich 110 lat podstawowymi wartościami Yanmar były trwałość, niezawodność, jakość i solidność, a dziś zaangażowanie w tworzenie zrównoważonej przyszłości jest deklaracją naszej marki – mówi Shiori Nagata, członek zarządu Yanmar.

Carlo Giudici, dyrektor sprzedaży Yanmar na region EMEA, dodaje:

– Mamy nową strategię elektryfikacji, która obejmuje portfolio technologii i produktów nowej energii, a wszystko to oparte na nacisku na pracę zespołową i współpracę z naszymi partnerami. Yanmar pozycjonuje się jako kompleksowy integrator systemów e-powertrain dla sprzętu terenowego. Współpracując z Yanmar, producenci OEM mogą skupić się na swojej podstawowej działalności i wyzwaniach, a także bez obaw zlecić nam wszystkie kwestie związane z zasilaniem elektrycznym. Yanmar przekształca się w zaawansowanego dostawcę zelektryfikowanych rozwiązań, zdolnego do zaprojektowania optymalnego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb e-rozwiązania, które jest specyficzne dla indywidualnych wymagań każdego producenta OEM.

W efekcie firma Yanmar pokazała na przestrzeni ostatniego roku nowy elektryczny układ napędowy oraz zelektryfikowany pojazd demonstracyjny, który pokazał praktyczne zastosowanie technologii integratora systemów firmy. Yanmar cyfrowo zaprezentował technologię aplikacji integratora systemów, integrując systemy zasilania i sterowania z zaawansowanym zarządzaniem aplikacjami we wszechstronnych i łatwych w użyciu przykładowych maszynach. W kolejnym kroku w kierunku realizacji strategii elektryfikacji, w kwietniu 2022 r. Yanmar ogłosił, że nabył większościowy udział w ELEO Technologies, szybko rozwijającej się firmie zajmującej się technologią akumulatorów z siedzibą w Helmond w Holandii.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.