[ATB] Technika JCB

Z myślą o najtrudniejszych miejscach pracy

Data publikacji:

W ofercie najmniejszych koparek firma JCB posiada model 15C-1, o długości transportowej 3,86 m, szerokości 0,98 m i wysokości z kabiną 2,32 m lub z daszkiem 2,34 m. Masa maszyny w wersji z daszkiem wynosi 1554 kg, a z kabiną 1664 kg. Minikoparka JCB 15C-1 została zaprojektowana z myślą o najtrudniejszych miejscach pracy. Jej trwałe komponenty i łatwa naprawa zapewniają minimalny czas przestoju i maksymalne zyski.

Jednostką napędową koparki jest silnik wysokoprężny 403D-07 o mocy 14,96 KM. Konstrukcja oparta jest na krótkim, stałym podwoziu, bez możliwości zmiany szerokości rozstawu gąsienic. Szerokość gąsienic wynosi 230 mm, a prędkość poruszania to 2 km/h. Lemiesz koparki ma szerokość 980 mm, wysokość 234 mm i może być podnoszony na wysokość do 239 mm. Minikoparka JCB 15C-1 posiada korpus wykonany w 100% ze stali. Zapewnia to maksymalną ochronę podzespołów, a w przypadku uszkodzeń łatwo jest wykonać niezbędną naprawę. Na podwoziu i nadwoziu rozmieszczonych jest 10 punktów mocowania, ułatwiających transport maszyny ze zminimalizowanym ryzykiem uszkodzenia gąsienic. Układ hydrauliczny w minikoparce 15C-1 zasilany jest przez pompę zębatą o wydajności 20 l/min, maksymalne ciśnienie robocze wynosi 205 barów. Główne parametry robocze koparki przedstawiają się w następujący sposób: maksymalna głębokość kopania wynosi 2,58 m, a maksymalna wysokość zrzutu 2,64 m. Brytyjski producent standardowo oferuje stanowisko operatora chronione daszkiem spełniającym wymagania ROPS, TOPS i FOGS. Opcjonalnie dostępna jest też w pełni przeszklona kabina zgodna z ROPS i TOPS. W wersji podstawowej jest stałe siedzisko, gniazdo zasilania 12 V, audiowizualne systemy ostrzegania, w opcji dostępne są: fotel amortyzowany z obiciem z tkaniny, system oświetlenia wnętrza LED, osłona przeciwsłoneczna, gaśnica, radio, zewnętrzne lusterka, halogenowe światła robocze itd. Panel sterowania umieszczony został z prawej strony. Ergonomicznie zaprojektowane funkcje przycisków, łatwe do odczytania wskaźniki i ostrzeżenia pozwalają operatorowi być zawsze świadomym statusu obsługiwanej maszyny. W kwestii serwisu producent wyposażył koparkę w otwierane o 180° drzwiczki serwisowe, które umożliwiają łatwy dostęp podczas czyszczenia. Newralgiczne punkty serwisowe do codziennej kontroli dostępne są z osobnymi drzwiami. Opcjonalnie dostępna jest także możliwość zbierania danych telemetrycznych w systemie JCB Livelink. Pozwala to np. na wytyczanie granic, w których koparka będzie działać oraz ograniczeń czasowych działania różnych funkcji dla monitorowania zużycia maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.