[ATB] Opinie użytkowników MB Crusher

Z odpadów na drogi

Data publikacji:
Z odpadów na drogi

Utrzymanie dróg w kamieniołomach, podobnie jak we wszystkich odległych, trudno dostępnych miejscach, jest często kosztowne, pracochłonne i czasochłonne. Dzieje się tak dlatego, że często nie wykorzystuje się pełnego potencjału ciężkich maszyn znajdujących się na miejscu. Można jednak przykładowo zamontować na koparce łyżkę kruszarki szczękowej MB Crusher, zredukować urobek i wykorzystać go ponownie jako podłoże do utrzymania dróg transportowych lub budowy nowych dróg łączących. Można go też odsprzedać i w ten sposób uzyskać kolejne źródło przychodów.

Korzyść jest więc podwójna, podobnie jak zysk, który może osiągnąć przedsiębiorca. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest brak dodatkowych kosztów, ponieważ ponownie wykorzystuje się nadkład, więc nie ma potrzeby kupowania większej ilości materiału od innych dostawców. Nie potrzeba żadnych dodatkowych środków, gdyż wykorzystuje się maszynę bazową już obecną w kamieniołomie, a praca staje się szybsza. Skutkiem jest zauważalna oszczędność czasu.

To nie wszystko, gdyż wydajna sieć dróg wewnętrznych to optymalizacja kosztów, większa wydajność i oszczędności na utrzymaniu sprzętu transportowego. Jeśli drogi są choćby w miarę równe i wolne od przeszkód, oznacza to, że cały proces produkcyjny w kamieniołomie staje się wydajny, zwłaszcza część związana z transportem materiału. Oznacza to większą produktywność i niższy koszt w przeliczeniu na tonę materiału.
Precyzja produkcji pozwala na przygotowanie materiału, który do tej pory był przeznaczony jedynie na wysypisko, w jednorodny materiał do ponownego wykorzystania na miejscu, dzięki czemu bilans wydobywczy kamieniołomu pozostaje nienaruszony.

To samo dotyczy placów budowy w odległych miejscach, do których trudno dotrzeć inaczej niż wielkim nakładem czasu, kosztów i maszyn. Urządzenia MB Crusher można łatwo zainstalować na ciężkiej maszynie już na miejscu, nie wymagającej nawet wyjątkowego transportu. Praktycznie sama maszyna nośna staje się kruszarką - w ten sposób urobek górniczy lub kopalniany jest przetwarzany bezpośrednio na miejscu i nie ma potrzeby kupowania kolejnych ani długiego oczekiwania na jego pozyskanie.

Odpady nie są kosztem

– Dzięki kruszarce szczękowej firmy MB Crusher możemy sami kontrolować nasze odpady, rozdrabniać je, kiedy chcemy i wykorzystywać tak, jak chcemy – w taki właśnie sposób myśli firma Eurocave z Marche we Włoszech, która posiada kilka punktów, gdzie wydobywa rodziny kamieni Serene i Alberese. Wydobyty kamień jest bezpośrednio przetwarzany przez tę samą firmę do produkcji elementów architektonicznych i blatów. Dzięki skrawkom pokruszonym za pomocą kruszarki szczękowej MB Crusher BF120.4 naprawiają drogi transportowe bez konieczności kupowania kruszonego kamienia na zewnątrz, a dodatkowe kruszywo sprzedają na podbudowy dróg.

Przed zakupem kruszarki szczękowej MB Crusher, we włoskim przedsiębiorstwie odpady produkcyjne gromadzono na placu, gdzie zajmowały dużo miejsca, a następnie od czasu do czasu kruszono je za pomocą wynajmowanej kruszarki. Cała operacja zatrudniała większość pracowników i była bardzo kosztowna dla samego biznesu. Z kolei dziś, dzięki kruszarce szczękowej BF120.4 odpady nie są już kosztem ani materiałem do zagospodarowania, ale stają się czymś użytecznym dla samego biznesu, a także źródłem dodatkowych dochodów.

Większe bezpieczeństwo w kamieniołomie

Utrzymanie dróg wewnętrznych w kamieniołomie marmuru może być niezwykle kosztowne. Ale nie dla firmy Nordia Energy z Grecji. Dzięki pierwszej kruszarce BF120.4 w przedsiębiorstwie tym skruszono odpady górnicze, a następnie ponownie wykorzystano je do utrzymania dróg wewnętrznych kamieniołomu, co jest również bardzo ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa pojazdów transportowych oraz wydajności i szybkości operacji. Wykorzystanie tego urządzenia firmy MB Crusher okazało się tak opłacalne, że szybko zakupiono drugą kruszarkę szczękową, ponownie do pracy wewnątrz kamieniołomu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.