Zachodniopomorskie - miliony na drogi lokalne

Data publikacji:

Samorząd województwa zachodniopomorskiego rozdysponuje środki na drogi lokalne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do rozdysponowania jest 17 mln zł. Pieniądze mogą posłużyć poprawie dojazdów do miejsc pracy, urzędów, szkół czy szpitali. Mieszkańcy zyskają wyższy komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Pula środków jaka zostanie w tym roku przeznaczona na budowę lub modernizację dróg lokalnych w ramach PROW 2014-2020 to blisko 4 mln euro, tj. ok. 17 mln zł. Nabór wniosków ruszy 2 sierpnia 2018 r. O wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na budowę lub przebudowę dróg lokalnych mogą ubiegać się gminy, powiaty oraz związki gmin i związki powiatów. Pomoc z PROW ma formę refundacji części kosztów kwalifikowanych do 63,63%. – Chcemy usprawnić mieszkańcom województwa, zwłaszcza obszarów wiejskich, poruszanie się po naszych lokalnych drogach. Nowe czy też przebudowane jezdnie ułatwią im dojazd do pracy, szczególnie poza miejscem zamieszkania, ale także do szpitali, banków, szkół czy obiektów kultury – mówi, cytowany w komunikacie prasowym wicemarszałek województwa, Jarosław Rzepa.
Wnioski o przyznanie pomocy samorządy mogą składać w terminie od 2 do 20 sierpnia br. w Sekretariacie Wydziału Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W wyniku przeprowadzonego na przełomie lat 2015/2016 naboru wniosków na działania związane z „Budową i modernizacją dróg lokalnych” samorząd Województwa Zachodniopomorskiego podpisał z beneficjentami 103 umowy. Łączna kwota wsparcia z PROW 2014-2020 wyniosła prawie 74 mln zł, co pozwoliło na budowę lub przebudowę ok. 126 km dróg. 
Cała alokacja przeznaczona dla województwa zachodniopomorskiego z PROW 2014-2020 na tego typu działania to prawie 21 mln euro. Blisko 4 mln to kwota jaka pozostała w ramach oszczędności mieszczących się w dostępnej alokacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.