[ATB] Budownictwo

Zachodniopomorskie: Nadzór nad problematycznym odcinkiem S6 najtaniej za ponad 2,6 mln zł

Data publikacji:

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył oferty w przetargu na pełnienie nadzoru nad projektem i budową odcinka drogi ekspresowej S6. Mowa o fragmencie budowanej już drogi, przy której realizacji wystąpiły poważne problemy geologiczne. Najtańsza oferta opiewa na ponad 2,6 mln zł.

Przetarg dotyczy odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa, którą zgodnie z kontraktem z 2016 roku buduje firma Porr. Niestety na fragmencie, będącym przedmiotem przetargu ogłoszonego w październiku br., o długości 7,9 km, wystąpiły poważne problemy geologiczne. W wyniku tego konieczne było rozpisanie nowego konkursu. 

Zarówno postępowanie na nadzór nad pracami jaki na ich realizację ogłoszono 3 października br. Do zamawiającego, przetargu na nadzór, trafiły oferty od firm: Multiconsult Polska (3,393 mln zł), TPF (4,424 mln zł), Inko Consulting (2,670 mln zł) oraz MGGP (3,653 mln zł), a także konsorcjum Transprojekt Gdański i Promost (4,944 mln zł).

Budżet, jaki GDDKiA przewidziała na realizację tego zadania to 4,924 mln zł. Kryteria oceny jakie stosuje inwestor to: cena (60%), jakość (22%) oraz doświadczenie personelu wykonawcy (18%).

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.