[ATB] Technika

Zacieśnienie współpracy Geda i Uperio

Data publikacji:

Niemiecki producent dźwigów budowlanych i przemysłowych - firma Geda oraz francuska firma wynajmująca dźwigi Uperio rozszerzają swoją współpracę. Oprócz sprzedaży i wynajmu wciągników operatora żurawia Geda 2 PK, Uperio wzbogaci teraz swoją ofertę o platformy transportowe Geda.

    Zacieśnienie współpracy Geda i Uperio

Z 2000 żurawi obrotowych, 700 pracownikami i 32 magazynami w wielu krajach Uperio jest jedną z wiodących firm wynajmujących żurawie w Europie i na świecie. Firma Geda rozpoczęła współpracę z Uperio w sektorze podnośników operatora dźwigu w 2018 r. Umożliwiło to dostosowanie się do francuskich przepisów krajowych w celu zaspokojenia rosnącego popytu na rynku francuskim.

Pierwsze platformy transportowe zostały wynajęte w 2021 r. dla dużego projektu morskiej farmy wiatrowej Fécamp u wybrzeży Normandii. Ukończona morska farma wiatrowa 13 o mocy 500 MW, która powstaje w odległości od 13 do 22 km od wybrzeża, ma zostać uruchomiona pod koniec 2023 r. Energia wytwarzana przez farmę wiatrową zapewni równowartość rocznego zużycia energii elektrycznej przez 770 tys. osób, czyli ponad 60% populacji departamentu Seine-Maritime. 71 fundamentów grawitacyjnych zostało wyprodukowanych najpierw w portowym mieście Le Havre w Normandii. Każdy z tych fundamentów waży 5 tys. ton i ma u podstawy średnicę 31 m. Następnie fundamenty zostały przetransportowane do Fécamp na statkach.

Rozwiązania w zakresie dostępu do wysokości

Wysokość fundamentów grawitacyjnych wynosi od 48 do 54 m w zależności od głębokości, na której zostanie zainstalowana jednostka. Posiadanie niezawodnego partnera w zakresie technologii dostępu do wysokości było kluczowe dla zapewnienia bezpiecznej i wydajnej pracy na tych wysokościach. 56 platform Geda 500 Z/ZP było używanych na co dzień przy budowie tej gigantycznej farmy wiatrowej. Zapewniają one płynny transport osób na placu budowy i pomijają konieczność uciążliwych, niebezpiecznych wspinaczek.

Ta platforma transportowa została zaprojektowana specjalnie do użytku w trudnych warunkach placu budowy i jest niezwykle elastyczna. Urządzenie posiada dwa oddzielne układy sterowania, dzięki czemu można je wykorzystać po prostu jako wciągnik budowlany o udźwigu do 850 kg oraz jako platformę transportową dla 5 pasażerów i ładunku o masie do 500 kg. Dzięki niewielkim rozmiarom, dużemu udźwigowi i wszechstronnym możliwościom zastosowania wciągnik oszczędza czas i gwarantuje optymalną logistykę na placu budowy w Hawrze.

Dzięki prędkości podnoszenia 24 m/min w trybie materiałowym i 12 m/min w trybie osobowym prace postępują szybko, a farma wiatrowa ma wejść do eksploatacji zgodnie z harmonogramem. Platforma transportowa obsługuje 3 pozycje przystankowe, a zainstalowana wysokość wzrasta wraz z postępem budowanej konstrukcji.

Obiecujące partnerstwo

Niezawodne i solidne pojazdy pomocnicze służyły przez okres około 9-12 miesięcy, po czym zostały poddane przeglądowi i włączone do regularnej floty Uperio. Jest to początek nowego rozdziału dla Uperio, które w przyszłości będzie w stanie zaspokoić potrzeby nowego sektora. Ponadto ograniczona liczba bardzo dobrze zachowanych używanych platform transportowych GEDA 500 Z/ZP (rok produkcji 2021 + 2022) wraz z akcesoriami jest obecnie dostępna w Uperio do natychmiastowej sprzedaży.

Oprócz nowych platform transportowych kilka sztuk Geda 2 PK jest już od ponad 5 lat częścią floty wynajmowanej przez Uperio. Naturalnie te podnośniki dla operatorów dźwigów były potrzebne również w tym projekcie, aby zapewnić bezpieczny i wydajny transport operatorów dźwigów na ich stanowiska pracy. Na wymaganych żurawiach obrotowych zainstalowano 16 wciągników Geda 2 PK z floty firmy Uperio. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.