[ATB] Aktualności

Założyciel GSR wygrywa nagrodę kariery

Data publikacji:

Vincenzo Gentili, założyciel Gentili Scalificio Riminese (GSR), producenta sprzętu dostępowego, otrzymał nagrodę specjalną ItalPlatform 2019.

Nagrody odbyły się w związku z pokazem GIS, który odbył się w Piacenza we Włoszech. Gentili otrzymał wyróżnienie za karierę trwającą ponad 50 lat podczas ceremonii, w której uczestniczyli goście, przedstawiciele przemysłu i przedstawiciele armii włoskiej, w której kiedyś służył.

Gentili rozpoczął karierę jako mechanik, a po odbyciu służby wojskowej we włoskiej marynarce wojennej założył Fratelli Gentili wraz z bratem w 1968 r. Specjalizując się w przemysłowych maszynach do podnoszenia, Fratelli Gentili świadczył usługi mechaniczne i hydrauliczne oraz produkował wysięgniki i akcesoria do dźwigów. Mówiono również, że jest jednym z pierwszych producentów, który przystosował dźwigi montowane na ciężarówkach do podnoszenia ludzi.

W 1976 r. Fratelli Gentili nabył Scalificio Riminese, drewnianą fabrykę schodów i drabin założoną w Rimini w 1890 r. Po przejęciu bracia Gentili zmienili metodę produkcji firmy, a kilka lat później rozpoczęli produkcję platform podnoszących.

Prawie 15 lat później bracia postanowili rozdzielić firmy, a w 1990 r. Gentili założył GSR, specjalizującą się w projektowaniu i produkcji uchwytów samochodowych. W kolejnych latach Gentili uzyskał przede wszystkim patent na mechanizm zaprojektowany do utrzymywania stałej wysokości i eliminacji wyłączników krańcowych. Został użyty na jednej z pierwszych maszyn firmy i składał się z 13-metrowej dwuramiennej maszyny na ciężarówce 3,5 tony.

Dziś firma Gentili ma ogólnoświatową sieć sprzedaży, dwa zakłady produkcyjne i wyprodukowała ponad 8 000 jednostek dostępu powietrznego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.