[ATB] Aktualności

Zdrowie pracowników jest najważniejsze

Data publikacji:

Z pandemią koronawirusa zmuszone są sobie radzić firmy działające praktycznie w każdym sektorze rynku. Dotyczy to także branży maszyn komunalnych, której reprezentatywnym przedstawicielem jest firma Kuhn Maszyny Rolnicze, sprowadzająca na rynek polski cieszące się dobrą opinią użytkowników maszyny ze znakiem Kuhn.

W związku z pandemią i ograniczeniami jakie zostały wprowadzone staramy się jako dystrybutor i diler dostosować do istniejących warunków. Dla naszej organizacji zdrowie naszych pracowników jest najważniejsze. Mając na uwadze ryzyko zarażenia koronawirusem wprowadziliśmy odpowiednie procedury i strefy w naszej firmie abyśmy mogli realizować podstawowe zadania dla naszych klientów. Nasz serwis i sprzedaż części zamiennych świadczone są normalnie, bez ograniczeń zachowując oczywiście zalecane środki ostrożności. Dostawy części zamiennych są realizowane w jednym dniu a najpóźniej w 3 dni, więc nasi klienci czyją się bezpieczni. Sprzedaż maszyn do końca marca realizowaliśmy również w standardowym trybie a nieznaczne opóźnienia wynikały z kolejek na granicy. W związku z bardzo szybkim rozwojem pandemii we Francji w marcu wstrzymaliśmy produkcję na dwa tygodnie. Po przygotowaniu stanowisk produkcyjnych w celu zachowania bezpieczeństwa pracowników na początku kwietnia stopniowo wznowiliśmy produkcję. Spodziewamy się nieznacznych przesunięć terminów, ale chciałbym podkreślić, że na stokach dilerów i w Jelonku posiadamy wystarczającą ilość maszyn, aby realizować sprzedaż zgodnie z oczekiwaniami klientów. Jesteśmy jednak pełni obaw o naszych dilerów. Duże magazyny maszyn, ograniczona sprzedaż do klienta końcowego mogą wpłynąć na ich sytuację finansową a co najtrudniejsze znacznie ograniczyć płynność finansową tak potrzebą w tym trudnym czasie. Mając to na uwadze podejmujemy działania związane z wyprzedażą maszyn ze stoków dilerów, aby uwolnić środki z zapłaconych i magazynowanych maszyn. Na chwilę obecną nie przewidujemy podwyżki cen maszyn. Posiadamy cennik w złotówkach więc każdy diler i klient może być spokojny o utrzymanie cen złotówkowych – mówi Artur Szymczak, dyrektor zarządzający Kuhn Maszyny Rolnicze.

– Wszystkie nasze działania promocyjne jak pokazy, wystawy i inne zostały wstrzymane do zakończenia pandemii. Już w marcu została odwołania pierwsza wystawa i spodziewamy się odwołania wszystkich do końca czerwca. Jesteśmy przekonani, że skutki ekonomiczne kryzysu dotkną w obecnym roku wszystkie działy gospodarki. Myślę, że już w maju będziemy mogli zdecydowanie precyzyjniej oszacować wpływ pandemii na rynek polski – uzupełnia Artur Szymczak.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 05/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.