[ATB] Technika HitachiMinikoparki

Zeroemisyjna koparka Hitachi ZX55U-6

Data publikacji:
Zeroemisyjna koparka Hitachi ZX55U-6

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na maszyny zero emisyjne, japońska firma Hitachi wprowadza do swojej oferty, pierwszą pięciotonową koparkę zasilaną akumulatorem. Poza zerową emisja spalin, model ZX55U-6EB zapewnia niższy poziom hałasu do 91 dB, zwiększoną wydajność i zwrotność oraz uproszczoną konserwację.

Koparka ZX55U-6EB może być stosowana w różnorodnych zakresach, wszędzie tam  gdzie ważny jest brak emisji spalin. Dodatkowo, dzięki zwartej konstrukcji, bez trudu poradzi sobie nawet w ciasnych przestrzeniach, które często występują w środowisku miejskim. Za sprawą wykorzystania napędu elektrycznego, jej wymagania konserwacyjne są mniejsze, a przestoje krótsze niż w przypadku analogicznych modeli konwencjonalnych.

Różne opcje zasilania 

Hitachi dąży do tego, aby zaspokoić wymagania swoich klientów. W temacie napędu prezentowanej koparki dostępne są dwa rozwiązania. Klienci mogą wybierać pomiędzy zasilaniem akumulatorowym, wykorzystującym baterie litowo-jonowe o mocy 39 kWh, a pracą za pośrednictwem przewodów elektrycznych, które umożliwia obsługę maszyny podczas ładowania z 3-fazowego źródła zasilania CEE 400VAC. Moc zainstalowanej ładowarki pokładowej wynosi 22 kW.

Korzystając z obu metod, operatorzy mogą wydajnie pracować przez cały dzień, jednocześnie przebywając w wygodnej, klimatyzowanej kabinie. Kierowca dodatkowo otrzymuje na monitorze kontrolnym newralgiczne informacje dotyczące zasilania w tym poziom naładowania akumulatora i współczynnik obciążenia silnika, dane te są również dostępne zdalnie. Bezpieczeństwo jest zwiększone przez tylną kamerę, która monitoruje również prawidłowe połączenie kabla podczas pracy z zasilaniem przewodowym.

Współpraca dla rozwoju zrównoważonych innowacji 

Nowy model ZX55U-6EB jest pierwszym tego typu urządzeniem w swojej klasie, wyprodukowanym przez firmę Hitachi. Dzieli wspólną  koncepcję z ośmiotonową koparką elektryczną ZE85, która została opracowana przez EAC (European Application Center), spółkę joint venture Hitachi Construction Machinery oraz KTEG (KieselTechnologieEntwicklung). Hitachi mocno podkreśla tutaj swoje zaangażowanie w dostarczanie zrównoważonych rozwiązań, i dlatego zamierza w przyszłości rozszerzyć swoją ofertę produktów zasilanych bateryjnie oferowanych w Europie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.