[ATB] Aktualności Wacker Neuson

Zeroemisyjne maszyny Wacker Neuson testowane w centrum Stuttgartu

Data publikacji:
Zeroemisyjne maszyny Wacker Neuson

Firma budowlana Leonhard Weiss podczas renowacji rynku w Stuttgarcie miała możliwość testowania maszyn i urządzeń budowlanych Wacker Neuson o zerowej emisji spalin. Praktyczny test w rzeczywistych warunkach budowlanych wykazał imponującą wydajność, łatwość obsługi i cichą pracę tego rodzaju maszyn.

Leonhard Weiss jest wieloletnim partnerem Wacker Neuson. Ze względu na charakterystykę wykonywanych zadań jest bardzo zainteresowany gamą produktów o zerowej emisji, która już dziś jest realną alternatywą do codziennego użytku na placu budowy. Jak podkreśla Simon Schall, szef Centrum Technologii Maszyn w Leonhard Weiss, z punktu widzenia wykonawcy niezmiernie ważny jest fakt, iż maszyny elektryczne i sprzęt budowlany mają taką samą moc, jak konwencjonalne odpowiedniki.

Ponadto podczas codziennej eksploatacji jest mniej punktów konserwacyjnych niż w przypadku maszyn z silnikiem spalinowym, a operatorzy mogą znacznie łatwiej zaznajomić się z odsługiwanym sprzętem. Na placu budowy w Stuttgarcie przetestowano więc całe portfolio Wacker Neuson - od prostych ubijaków akumulatorowych po zaawansowane koparki elektryczne.

Zagęszczanie, wykopy i transport

Dla firmy Wacker Neuson - producenta wysokiej klasy sprzętu budowlanego - informacje zwrotne pozyskiwane od użytkowników są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają rozwijać linie produktowe zgodnie z potrzebami klientów. Leonhard Weiss na placu budowy w Stuttgarcie stosował ubijaki akumulatorowe, akumulatorowe płyty z nowej serii APS do zagęszczania gruntu, wozidło gąsienicowe DT10e, wywrotkę kołową DW15e, a także ładowarkę kołową WL20e.

Wszystkie prace wykonano bez emisji spalin oraz przy wyjątkowo niskim poziomie generowanego hałasu. Szczególną uwagę zwróciła również koparka EZ17e Zero Tail stosowana do prac wykopowych i rozbiórkowych, która dzięki zaawansowanej technologii litowo-jonowej spełniła wysokie wymagania dotyczące wydajności, trwałości i solidności.

Jutro bez emisji

Wacker Neuson intensywnie rozwija linię produktów zasilanych elektrycznie ze względu na konieczność spełniania coraz bardziej rygorystycznych norm dotyczących emisji spalin i hałasu na placach budowy. W środowisku miejskim ważne jest właśnie to, aby maszyna generowała możliwie niski poziom hałasu, a elektryczne maszyny budowlane są nawet do 20 dB cichsze niż ich odpowiedniki benzynowe. Jest to bardzo zauważalny poziom redukcji, gdyż już 10 dB mniej oznacza o 50% zmniejszone postrzeganie poziomu głośności. Dla operatorów maszyn, pracowników placu budowy oraz okolicznych mieszkańców stanowi to zauważalną różnicę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.