[ATB] Technika

Zewnętrzne rozwiązanie AR

Data publikacji:

Firma Trimble ogłosiła, że jej system SiteVision (rozwiązanie rozszerzonej rzeczywistości zewnętrznej - AR), które umożliwia użytkownikom wizualizację danych 2D i 3D na praktycznie dowolnym miejscu projektu z łącznością komórkową lub internetową, jest teraz dostępne na rynku.

Łącząc sprzęt i oprogramowanie w zintegrowane, lekkie urządzenie ręczne lub montowane na słupie, użytkownicy mogą oglądać modele 3D i zasoby w środowisku rzeczywistym w skali 1: 1, pod dowolnym kątem i z dowolnej pozycji.

SiteVision umożliwia użytkownikom wizualizację modeli cyfrowych z szerokiej gamy narzędzi do gromadzenia danych, projektowania i konstruowania modeli w otwartych formatach branżowych.

Korzystając z chmurowego hostingu Trimble Connect, SiteVision może uzyskiwać dostęp do modeli ze wszystkich etapów cyklu życia infrastruktury i budynków - od wstępnych koncepcji dróg lub budynków, przez fazę eksploatacji i utrzymania zasobów - w celu zwiększenia współpracy, zwiększenia dokładności pracy i usprawnienia operacji i wykorzystanie.

Mówi się, że SiteVision upraszcza złożone koncepcje, umożliwiając użytkownikom mieszanie treści cyfrowych ze środowiskami rzeczywistymi. Na przykład planiści miast mogą wizualizować nowy projekt budynku dokładnie w miejscu, w którym ma zostać wzniesiony, ekipa robocza może określić dokładne położenie podziemnych kabli lub rur przed kopaniem, lub kierownik budowy może ocenić postęp ciężkiego sprzętu, wizualizując faktyczna praca wykonana w stosunku do planu terenu.

Łatwiej jest zrozumieć złożone pomysły, kiedy możemy je zobaczyć w kontekście rzeczywistym - powiedział Mark Nichols, dyrektor generalny Trimble - SiteVision poprawia nasze zrozumienie projektów i miejsc pracy dzięki urządzeniu przenośnemu, które jest dostępne dla szerokiego grona użytkowników. Rzeczywistość rozszerzona jest teraz gotowa do codziennego użytku w szerokim zakresie zastosowań.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.