[ATB] Opinie użytkowników Sennebogenkoparki przeładunkowe

Zielona przyszłość z Sennebogen 835 E

Data publikacji:

Schwaiger Holzindustrie znajduje się w sercu Dolnej Bawarii z bezpośrednim dostępem do A3 i od tego roku jest obsługiwany przez koparkę przeładunkową Sennebogen 835 E. Stąd firma zaopatruje klientów z całego świata, od USA po Chiny, w tarcicę i pellet drzewny.

Tradycyjna firma rodzinna została założona ponad 100 lat temu jako firma rzemieślnicza, a obecnie w trzecim i czwartym pokoleniu jest zarządzana jako międzynarodowa firma przemysłowa. Ciągły wzrost i inwestycje pozwalają obecnie na przerób ponad 1,2 mln m³ rocznie. Aby poradzić sobie z tak dużym wolumenem, konieczna jest ciągła optymalizacja, aby produkcja była jeszcze wydajniejsza. Na przykład w tym roku Schwaiger Holzindustrie zainwestował nie tylko w przedłużenie toru fabrycznego o 1000 m, ale także w swoją największą do tej pory maszynę przeładunkową Sennebogen 835 E.

Ogólnie rzecz biorąc, firma koncentruje się na zrównoważonej produkcji i oszczędzających paliwo, niskoemisyjnych rozwiązaniach w zakresie obsługi, które torują drogę do „zielonej przyszłości”. Model 835 E został zaprojektowany we współpracy z partnerem handlowym Sennebogen Vertriebs. Mobilne podwozie w wersji specjalnej do przyczep, duże pojedyncze opony oraz niezbędna przy zastosowaniach do drewna osłona ochronna okazały się idealnym rozwiązaniem.

Koparka przeładunkowa jest wyposażona w mocny silnik wysokoprężny o mocy 231 kW, spełniający normę emisji spalin Stage 5 oraz napęd na wszystkie koła zapewniający większą siłę uciągu, dzięki czemu nawet 80 ton okrągłego drewna może być transportowane za pomocą hydraulicznie hamowanej przyczepy, to znacznie zmniejsza odległości transportu wewnętrznego.

– Dzięki 835 E z przyczepą możemy teraz transportować dwukrotnie więcej w tym samym czasie. Zapewnia to bardziej efektywną i zrównoważoną eksploatację oraz oszczędza cenne paliwo, a przede wszystkim czas

–potwierdza Quirin Schwaiger, odpowiedzialny za Business Development w Schwaiger.

Oprócz transportu kłód o długości do 5 m, 835 E o wysięgu 16 m służy również do rozładunku wagonów i zasilania materiału w tartaku.
Kabina Sennebogen Maxcab, którą można bezstopniowo regulować do 2,7 m za pomocą hydrauliki, odciąża operatora, który ma idealny widok na swój obszar roboczy i może przemieszczać ładunek z dużą dokładnością. Różne funkcje, takie jak ochrona tłoczyska, krata FOPS na dachu kabiny i przednia szyba kabiny z kuloodpornego szkła, zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo podczas obróbki drewna. Kierowanie można przełączać indywidualnie między dżojstikiem a kierownicą.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.