[ATB] Budownictwo

Zmiana źródeł energii

Data publikacji:

Aż 77% firm z branży przemysłu, budownictwa i centrów danych na całym świecie przewiduje zmianę źródeł energii - wynika z badania firmy energetycznej Eaton. Obecnie już 1/4 firm z tych sektorów czerpie energie głównie ze źródeł odnawialnych.

Ze zleconego przez nią badania wynika, że drugim najczęściej wskazywanym przez respondentów zamiennikiem jest gaz. Obecnie korzysta z niego 25% firm, a w przyszłości odsetek ten ma wzrosnąć do 35%. I gdy ponad ¾ firm z omawianych sektorów przewiduje zmianę swoich obecnych źródeł energii, to 29% z nich już rozpoczęło ten proces.

– Zwrot jest powodowany chęcią zmniejszania kosztów, ale też dążeniem do osiągania celów zrównoważonego rozwoju i odpowiadania na społeczne oczekiwania

komentuje firma Eaton.

Zamianę źródeł energii dodatkowo przyspieszają też regulacje prawne i limity emisji gazów cieplarnianych, które są wprowadzane przez poszczególne rządy czy Unię Europejską.

Przeprowadzone wiosną br. badanie, w którym wzięło udział ok. 1000 firma ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, krajów skandynawskich oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wykazało, że tylko co trzecia firma korzysta z inteligentnych systemów do zarządzania energią. – Podobny odsetek śledzi efektywność wykorzystania energii, tzw. wskaźnik PUE oraz stopień równoważenia swojej emisji CO2. Około jedna czwarta przedsiębiorstw kontroluje poziom emisji gazów cieplarnianych – zauważa firma Eaton.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.