[ATB] Aktualności

Zmiany w zarządzie

Data publikacji:

Dotychczasowy prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Wacker Neuson - Martin Lehner, poinformował radę nadzorczą, iż z powodów osobistych nie będzie mógł przedłużyć swojej umowy ze spółką. Oznacza to, że odejdzie z zarządu za porozumieniem w dniu 31 grudnia 2020 r. Będzie jednak - do marca 2021 r., pełnił nadal funkcję doradczą.

Martin Lehner członkiem zarządu Wacker Neuson jest od 2007 r., a od 2017 r. pełni funkcję prezesa zarządu.To niejedyna zmiana personalna na szczytach firmy. Oto bowiem rada nadzorcza spółki i Wilfried Trepels, dyrektor finansowy spółki doszli do porozumienia, na mocy którego zrezygnował on ze stanowiska przed upływem terminu.

Decyzja ta została podjęta po tym, jak Trepels poinformował radę nadzorczą, że nie będzie mógł przedłużyć swojej umowy jako CFO ze względu na różnice zdań w kwestii zarządzania przedsiębiorstwem. Dotychczasowy dyrektor finansowy złożył rezygnację z funkcji członka zarządu Wacker Neuson z dniem 30 listopada 2020 r.

Z dniem 1 grudnia 2020 roku, Kurt Helletzgruber, przewodniczący komitetu audytu, został oddelegowany z rady nadzorczej do zarządu - obowiązki dyrektora finansowego będzie pełnił do dnia 30 czerwca 2021 r. Poza tym z dniem 1 stycznia 2021 r. Helletzgruber przejmie tymczasowo obowiązki wykonawcze na stanowisku dyrektora generalnego i obejmie funkcję prezesa. Jednocześnie prof. dr Matthias Schüppen obejmie funkcję przewodniczącego komitetu audytu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.