[ATB] Nowości

Znaczący krok Trimble do autonomii

Data publikacji:

Firma Trimble ogłosiła swoją nową technologię zaawansowanego planowania toru jazdy, która podobno daje możliwość optymalizacji i automatyzacji trajektorii, prędkości i ogólnego projektowania toru jazdy dla urządzeń przemysłowych w celu zwiększenia efektywności pracy. Trimble obecnie testuje tę technologię w terenie z firmą Dynapac.

    Znaczący krok Trimble do autonomii

Amerykański gigant technologiczny twierdzi, że oznacza to, iż producenci na całym świecie mogą teraz zapewnić klientom łatwe do zintegrowania, zautomatyzowane rozwiązanie, które działa nie tylko z systemami Trimble, ale także z istniejącym systemem producenta sprzętu.
Tradycyjne opcje planowania toru jazdy wymagają ręcznej konfiguracji, co wpływa na produktywność, spójność i wykonanie.

Natomiast zaawansowana technologia planowania torów jazdy firmy Trimble oferuje zautomatyzowane, pełne ścieżki, kompletną trajektorię projektu od wejścia do wyjścia, w tym punkty logistyczne. Technologia ta pozwala na tworzenie planów w biurze i wprowadzanie korekt w terenie lub na miejscu robót. Jest również zoptymalizowana dla złożonych pól, unikalnych kształtów terenu czy jakichkolwiek przeszkód.

– Nasza nowa technologia planowania ścieżek to kolejny krok w wizji firmy Trimble, która chce udostępnić w pełni autonomiczne rozwiązania we wszystkich branżach, niezależnie od marki, rodzaju sprzętu czy przypadku użycia – mówi Finlay Wood, general manager w dziale Off-Road Autonomy (firma Trimble).

– Dzięki temu łatwemu do zintegrowania rozwiązaniu zrobiliśmy kolejny znaczący krok w kierunku pełnej autonomii. Umożliwia ono naszym klientom zmniejszenie ilości odpadów i uproszczenie złożonych zadań, niezależnie od tego, czy znajdują się w kabinie, czy nie - jest to część naszej wizji wychodzenia naprzeciw operatorom w miejscu, w którym znajdują się na swojej drodze do w pełni autonomicznych rozwiązań

– dodaje.

Firma Trimble twierdzi, że jego nowa zdolność oprogramowania umożliwi szeroki zakres autonomicznych aplikacji w różnych branżach, w tym w budownictwie i rolnictwie. Po wdrożeniu może pozwolić klientom spełnić ich pojawiające się cele produktowe i operacyjne bez względu na to, gdzie każdy z nich jest na drodze do autonomii.

I dla przykładu, firma Trimble przeprowadziła testy terenowe z firmą Horsch, jednym z czołowych producentów maszyn rolniczych, integrując technologię planowania toru jazdy z serią samojezdnych opryskiwaczy PT i VL Horsch Leeb, aby zapewnić autonomiczne rozwiązanie z napędem na cztery koła. Firma Trimble prowadzi również obecnie testy terenowe tej technologii z firmą Dynapac, renomowanym dostawcą zaawansowanych technologicznie walców do gleby i asfaltu, lekkiego sprzętu i rozściełaczy, w ramach autonomicznej zagęszczarki. Technologia ta będzie również dostępna w ramach Trimble Connected Farm i Trimble Construction Cloud. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.