[ATB] Nowości

Zoptymalizowane na kołach

Data publikacji:

Niezależnie od tego, czy chodzi o zamknięte place budowy w centrum miasta, budowę dróg czy klasyczne roboty ziemne, kompaktowe koparki kołowe firmy Liebherr wydają się idealnym pomocnikiem. Jeśli chodzi o bieżący sezon ten renomowany producent przygotował w dwóch najmniejszych koparkach kołowych szereg optymalizacji, dzięki którym jednostki napędowe spełniają normę emisji spalin Stage V.

Koparki kołowe A 910 Compact Litronic i A912 Compact Litronic to dwa najmniejsze modele z oferty firmy Liebherr Compact. Pierwszy z nich ma masę roboczą 12,1-13,1 t i napędzany jest silnikiem o mocy 85 kW/116 KM, drugi zaś - 13,2-14 t i 90 kW/122 KM. Czterocylindrowa jednostka napędowa zainstalowana w obu koparkach kołowych jest bardzo przyjazna dla środowiska (katalizator SCR) i charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa. System Liebherr Power Efficiency zapewnia również optymalną wydajność komponentów napędowych praktycznie w każdej sytuacji roboczej. Pozwala to na pracę z relatywnie niskim zapotrzebowaniem na paliwo przy zachowaniu optymalnej wydajności.

Dostosowanie do normy emisji spalin Stage V związane było również ze zmianami konstrukcyjnymi w modelach A 910 i A 912. Dzięki cięższej przeciwwadze, dwie koparki kołowe Compact charakteryzują się o ok. 100 kg większym udźwigiem przy maksymalnej długości wysięgnika. Jednocześnie przeciwwaga zapewnia większą stabilność szczególnie istotną podczas wykonywania dynamicznych ruchów. Jednym z największych wyzwań dla operatorów maszyn w obszarach miejskich są ograniczone warunki przestrzenne na placach budowy.

Kompaktowe koparki kołowe firmy Liebherr są zaprojektowane do takich zastosowań, również za sprawą trzech trybów kierowania kołami, co oferuje znacznie większą zwrotność. Pomimo kompaktowych wymiarów maszyny kompaktowe A 910 / A 912 legitymują się dużymi siłami kopania, również na twardym podłożu. Dlatego też koparki kołowe Liebherr mogą znaleźć zastosowanie na każdej budowie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.