[ATB] Technika żurawie wieżoweComansa

Żuraw Comansa LCH300 z hydraulicznym wysięgnikiem  wychylnym

Data publikacji:
Żuraw Comansa LCH300 z hydraulicznym wysięgnikiem  wychylnym

Comansa to hiszpański producent żurawi wieżowych, który już wkrótce zaprezentuje swój nowy model hydrauliczny z wysięgnikiem wychylnym LCH300. Żuraw o maksymalnym udźwigu 16 t i zasięgu 60 m przedstawiony zostanie na tegorocznych targach maszyn branży budowlanej Bauma w Monachium.

Żuraw wieżowy LCH300 z wysięgnikiem wychylnym można zmontować z sekcjami wieży 2,5 x 2,5 m. Dostępny jest w różnych wersjach tj. wpuszczanej, wspartej na podstawach 6 lub 8 m lub ruchomej. Wysięgnik żurawia ma konstrukcję modułową w konfiguracji co 5 m. Oferuje zasięg od 25 do 60 m, minimalny promień roboczy 4 m oraz promień 9 m, gdy nie jest używany.

Większa wydajność i łatwiejszy transport

Żurawie wieżowe z wysięgnikiem wychylnym zapewniają optymalną wydajność tam, gdzie wersje z wysięgnikiem poziomym nie mogą swobodnie przemieszczać ładunków ze względu na ograniczenia przestrzenne.

Model LCH300 posiada dwie kombinacje manualnej skrzyni biegów 1T (bezpośrednie ciągnięcie) i 2T. Maksymalna ładowność w konfiguracji 1T wynosi 8 t, natomiast dla konfiguracji 2T jest to 16 t. Maksymalne obciążenie na końcu wysięgnika wynosi odpowiednio 3400 i 3150 kg. Podczas pracy, wysięgnik pomocniczy i wysięgnik przeciwwagi są przemieszczane wspólnie za pomocą siłownika hydraulicznego na zespole głowicy i obsady. Cały zespół pompy hydraulicznej znajduje się na ruchomej platformie.

Na wyróżnienie zasługuje także wielokrotnie nagradzana kabina operatora CUBE w wersji L lub XL, z klimatyzacją typu Split. Zapewnia ona bezpośrednią widoczność mechanizmu podnoszącego o mocy od 50 kW w standardzie lub do 65 kW w opcji. Za sprawą technologii Effi-Plus prędkość mechanizmu podnoszącego została zwiększona i to bez wpływu na zużycie komponentów.

W ten sposób uzyskuje się znaczne skrócenie cykli załadunku, poprawie ulega tym samym wydajność pracy żurawia. Platforma kabinowa jak również platforma podnosząca i hydrauliczna, mogą być transportowane w całości, bez demontażu. Przemyślana konstrukcja żurawia optymalizuje transport na plac budowy. Żuraw LCH300 może być dostarczony na miejsce docelowe przez 8 ciężarówek lub kontenerów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.