Wyzwania i strategie sprzedażowe Agrotim
W obliczu trudnego roku 2024 dla wielu firm z branży maszyn komunalnych czy budowlanych, firma Agrotim z siedzibą w Łagiewnikiach na Dolnym Śląsku, zarządzana przez Tomasza Iwaszkiewicza stawia czoła wyzwaniom dzięki elastycznym podejściom sprzedażowym oraz ścisłej współpracy z klientami. W wywiadzie omówiono bieżące problemy sektora, strategie radzenia sobie z kryzysem oraz przyszłe perspektywy.
Leica Geosystems - aby produktywność była jak najwyższa
Firma Leica Geosystems, będąca częścią grupy Hexagon, w swojej bogatej ofercie ma również szereg produktów dedykowanej do branży budowlanej. W rozmowie z redakcją atb mówi o tym Karol Orzechowski, szef marketingu Leica Geosystems.
ASCO Equipment - z marką Sumitomo na rynek
W rozmowie z redakcją atb, Michał Wójtowicz, szef produktu Sumitomo w firmie ASCO Equipment, opowiedział o wejściu na rynek południowej Polski jako oficjalny przedstawiciel marki Sumitomo. W rozmowie poruszono kwestie oferty produktowej, planów rozwojowych oraz wyzwań związanych z wprowadzeniem nowej marki na rynek.
Keltec-PL - Osprzęt od pewnego producenta
Firma Keltec-PL mająca siedzibę w miejscowości Pysznica niedaleko Stalowej Woli w województwie podkarpackim, zajmuje się produkcją osprzętu do maszyn budowlanych. W jej ofercie znajdują się wysokiej jakości łyżki: podsiębierne, skarpowe, chwytakowe, ładowarkowe jak również szybkozłącza w wersji hydraulicznej i manualnej. Z powodzeniem realizowane są tutaj także nietypowe zamówienia, remonty łyżek, chwytaków i szybkozłączy. O specyfice firmy Keltec-PL, opowiedział nam jej dyrektor handlowy Dariusz Górka.
Full Maszyny Budowlane - powtarzalne zakupy, dobre udziały w rynku
Działająca od ponad 30 lat firma Full Maszyny Budowlane to bez wątpienia jedno z czołowych przedsiębiorstw działających w tym segmencie rynku polskiego. W rozmowie z redakcją atb mówi o tym Mariola Karwowska, menedżer działu sprzedaży.
Ambitne plany rozwoju BKT
Mający globalny zasięg indyjski koncern BKT nie kryje dalszych ambitnych planów rozwoju. Mówią o tym zgodnie dla redakcji atr express: Arvind Poddar, prezes i dyrektor zarządzający Balkrishna Industries Ltd. oraz Lucia Salmaso, dyrektor zarządzający BKT Europe.
Volvo Maszyny Budowlane. Rozwój bez rewolucji
Z początkiem czerwca br. doszło do zmiany na stanowisku dyrektora generalnego spółki Volvo Maszyny Budowlane. Funkcję tę objęła Kamila Czaja, związana od ponad 13 lat z koncernem Volvo Construction Equipment, która w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi o kondycji rynku maszyn budowlanych, sytuacji zarządzanego przez nią brandu i scenariuszach dalszego rozwoju obecności marki Volvo CE w Polsce.
W firmie Joskin wydajność na pierwszym planie
Specjalnością firmy Joskin są wszelkie przyczepy do transportu oraz do rozprowadzania nawozów naturalnych. Grupa ma fabryki w Belgii, Francji i Polsce, do których wkrótce dołączy nowa jednostka o powierzchni ok. 15 tys. m² budowana w Luksemburgu. O ostatnich inwestycjach firmy - również w zakładzie w Trzciance - redakcji atr express mówi Victor Joskin, właściciel i założyciel Grupy powstałej 55 lat temu.
Biuro Handlowe Ruda. W kilku obszarach
Biuro Handlowe Ruda z siedzibą w Katowicach istnieje na rynku od 1989 r. W kolejnych latach firma otworzyła dobrze zorganizowany oddział produkcyjno-remontowy w dolnośląskich Polkowicach oraz utworzyła oddział w Baninie koło Gdańska. Działalność spółki opiera się głównie na sprzedaży szerokiego wachlarza maszyn i urządzeń znanych światowych producentów. Poza wspomnianą sprzedażą, istotną część działalności stanowi obsługa serwisowa w obszarze wspomnianego wcześniej asortymentu oraz - zważywszy na silne powiązania z branżą - produkcja specjalistycznych maszyn górniczych własnej marki Ruda Truck. Z redakcją ATB o działalności firmy rozmawia wiceprezes zarządu Bartłomiej Ruda.
Hydrog. Teraz kolej na roboty
Firma Hydrog z Łodzi jest liczącym się graczem na europejskim rynku maszyn budowlanych, a jej oferta skierowana jest głównie do branży budownictwa drogowego. Wdrażanie nowatorskich technologii tworzy sukces firmy. Jej asortyment zawiera nowoczesne produkty takie jak: maszyny do emulsji bitumicznej, bitumu i do mas zalewowych, do budowy i utrzymania poboczy dróg, do asfaltu twardolanego, remontery do napraw nawierzchni drogowych, do tego urządzenia do zamiatania i odśnieżania dróg, maszyny lotniskowe i kolejowe. Na temat obecnej sytuacji i planów, jakie ma firma Hydrog, w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi Tomasz Struzik, dyrektor handlowy łódzkiej firmy.
Santander Leasing. To będzie trudny rok
Rok 2022 podsumowuje i rok bieżący prognozuje - w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem - Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing.
SG Equipment Leasing Polska. Rynek chce finansowania w euro
Jak efektywnie finansować inwestycje realizowane przez firmy działające w branży budowlanej w dobie wyraźnego zacieśniania polityki pieniężnej. O tym m.in. w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi Artur Słomka, dyrektor ds. operacji biznesowych, SG Equipment Leasing Polska.
Popyt będzie przewyższał nad podażą
Firma Haulotte to numer jeden na rynku podestów ruchomych do pracy na wysokości w Europie Środkowo-Wschodniej, co w dużej mierze jest zasługą działalności Haulotte Polska. W rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi o tym Zbigniew Turzyński, dyrektor generalny Haulotte Polska.
Komatsu Poland - nadal stabilnie
Katalog produktów marki Komatsu jest bardzo szeroki - od minikoparek i koparkoładowarek po spycharki i wozidła. O tym jak wygląda ten biznes na naszym rynku, mówi Emil Perkowski, zastępca dyrektora sprzedaży Komatsu Poland w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem.
Sany Polska - utrzymanie dynamiki wzrostu
Potentat na globalnym rynku koparek - marka Sany intensyfikuje swoją działalność nad Wisłą. Dowodzą tego doskonale coraz lepsze wyniki sprzedażowe, które odnotowuje polskie przedstawicielstwo tej firmy, o czym w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi Artur Dwojak, country manager Sany na Polskę.
PPU Omega na targach Bauma 2022
Poniżej druga część rozmów przeprowadzonych przez redakcję atb - aktualności techniki budowlanej podczas ubiegłorocznych targów Bauma w Monachium. Prowadzone rozmowy dotyczyły samych targów oraz obecnej sytuacji rynkowej w tych trudnych ekonomicznie i politycznie czasach.
Techmatik na targach Bauma 2022
Carraro - Miliard za trzy lata
Doskonale znana również na rynku polskim firma Carraro to przede wszystkim renomowany producent układów napędowych montowanych w maszynach budowlanych, górniczych i rolniczych. Oznacza to, że przedsiębiorstwa o takim profilu i globalnej skali działalności nie mogło zabraknąć jako wystawcy podczas październikowych targów Bauma - podczas tej imprezy z Andrea Conchetto, dyrektorem generalnym w firmie Carraro rozmawiał Tomasz Kujawski.
Baukrane pokazuje system BauSchal
Kamil Długosz, kierownik ds. kluczowych klientów, zastępca dyrektora produkcji, Baukrane: Do Monachium przyjechaliśmy zaprezentować naszą pełną gamę produktów. Produkujemy własne systemy szalunkowe, które w głównej mierze wykorzystywane są w naszej wypożyczalni. Oferujemy również naszym klientom możliwość nabycia naszych rozwiązań.
Leimro stawia na eksport
Katarzyna Quagliero dział marketingu Leimro: Jako wystawcy uczestniczymy w targach Bauma drugi raz. Naszym celem są bezpośrednie spotkania z dotychczasowymi partnerami oraz prezentacja udoskonalonych produktów a także nowego asortymentu, nad którym przez trzy ostatnie lata pracowaliśmy, aby w bardziej kompleksowy sposób odpowiedzieć na potrzeby rynku. To bardzo dobra okazja, aby zaprezentować nasz główny produkt, czyli kontenerowe systemy grzewcze. Leimro jest właśnie producentem szeregu nowoczesnych urządzeń wspomagających procesy produkcji betonu.
Globalna działalność BIKO-SERWIS
Łukasz Koziołek, dyrektor handlowy w BIKO-SERWIS: Na targach Bauma bywaliśmy często jako obserwatorzy/zwiedzający, w ciągu ostatnich kilku lat już po raz drugi jesteśmy tutaj jako wystawca. Jesteśmy ekspertami od materiałów sypkich w przemyśle. Zajmujemy się opracowywaniem technologii oraz projektowaniem i produkcją maszyn i instalacji przemysłowych. Mamy na tym polu ponad 25 lat doświadczenia, wykonaliśmy ponad 300 dużych projektów „pod klucz”. Działamy oczywiście globalnie, dowodem na to jest ponad 1000 wyprodukowanych przez nas maszyn, pracujących każdego dnia zarówno na starym kontynencie, jak i np. w Australii.