[ATB] Nowości Merlo

Merlo z napędem w pełni elektrycznym

Data publikacji:

Na wprowadzenie do oferty kompaktowych maszyn z napędem w pełni elektrycznym zdecydowała się również firma Merlo. Obecnie dostępne są dwa modele o masie własnej 4,5 t: e-Worker 25.5-60 z napędem na 2 koła oraz e-Worker 25.5-90 z napędzanymi 4 kołami.

Ten drugi oferowany jest również w wersji rolniczej (z homologacją jako ciągnik rolniczy), różniącej się jedynie gabarytami. Maszyny wyposażone są w silniki elektryczne o łącznej mocy odpowiednio 60 i 90 kW, napędzające pompę i służące do napędu układu jezdnego, zapewniającego prędkość do 22 km/h oraz zdolność poruszania się w trudnym terenie i pokonywania wzniesień o nachyleniu ponad 40%. Duża siła uciągu stwarza możliwość homologacji maszyn do holowania przyczep o masie do 6 ton, co gwarantuje dużą wszechstronność. Opracowane przez firmę Merlo zaawansowane oprogramowanie pozwala monitorować stan baterii i zoptymalizować ich wykorzystanie, co skutkuje czasem pracy wydłużonym do nawet 8 godzin bez potrzeby doładowywania akumulatorów, które można oprócz tego bardzo łatwo i szybko wymieniać, co umożliwia nieprzerwaną pracę 24 godziny na dobę.
Poza silnikami obie maszyny nie różnią się gabarytami i parametrami roboczymi. Niewielka szerokość (1,53 m), wysokość (1,95 m) i długość (3,28 m), w połączeniu ze skręcanymi pod dużym kątem tylnymi kołami, zapewniają wyjątkową zwrotność i możliwość sprawnego poruszania się w małej przestrzeni. Ładowarki oferują udźwig maksymalny 2,5t, wysokość podnoszenia 4,8 m oraz zasięg w poziomie 2,6 m. Na pełną wysokość mogą podnieść 1,5 t, a przy maksymalnym zasięgu - 1 t. Obsługiwany z kabiny szybkosprzęg hydrauliczny Tac-lock ułatwia wymianę osprzętu, dostępnego w szerokim wyborze. Opcjonalnie maszyny mogą być także przystosowane do współpracy z platformą roboczą dla pracowników.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.