[ATB] Technika

Tamtron - Dobrze zważone

Data publikacji:

Fińska firma Tamtron, czołowy producent dynamicznych systemów wagowych oraz narzędzi do zarządzania danymi z ważeń, znajdujących zastosowanie w budownictwie, górnictwie skalnym, transporcie drogowym i kolejowym, przemyśle i w innych branżach, posiada również sprawdzone rozwiązanie dla ładowarek kołowych.

Elektroniczny system wagowy Tamtron Power dla ładowarek jest łatwy w montażu i obsłudze oraz waży materiał podczas podnoszenia, czyniąc załadunek szybszym i bardziej wydajnym. Jest także zatwierdzony do rozliczeń handlowych, co pozwala wyeliminować dodatkowe ważenie na urządzeniach stacjonarnych i skraca procedury.

Trzy tryby

Waga Power zapewnia dokładność w zakresie 0,5-2% i oferuje trzy tryby ważenia: magazynowy, pamięciowy i podstawowy. Tryb magazynowy umożliwia monitorowanie ilości materiałów w trakcie ich przeładunku z jednego miejsca na drugie, np. podczas składowania na zwały różnych frakcji kruszyw. Z kolei tryb ważenia pamięciowego dostarcza informacji nie tylko o ilości przeładowywanego materiału, ale także o jego rodzaju i odbiorcy. Jest przydatny podczas załadunku materiałów dla różnych odbiorców lub na różne pojazdy, zwłaszcza podczas tej samej zmiany. Szybki tryb podstawowy natomiast jest wystarczającym rozwiązaniem, gdy nie ma potrzeby rozróżniania ważonych materiałów czy rejestrowania dodatkowych informacji.
Ważną zaletą wagi Tamtron jest pomiar masy ładunku w szerokim zakresie położenia ramienia, dzięki czemu wyniki są bardziej dokładne i uzyskuje się je szybciej, także w trudnym terenie. Zmniejsza się także liczba odrzuconych pomiarów, co zwiększa wydajność i zapewnia wymierne oszczędności. Dzięki temu możliwe jest również ważenie ciężkich materiałów bezpiecznie tuż nad ziemią, co wpływa na obniżenie zużycie paliwa, a także na mniejsze obciążenie maszyny, a w rezultacie jej zużycie i koszty eksploatacji. Dokładna waga zapewnia też pełną kontrolę załadunku na pojazdy, co poprawia bezpieczeństwo i efektywność transportu. Zapobiega bowiem nie tylko niedozwolonemu, niekorzystnemu dla dróg i pojazdów oraz niebezpiecznemu dla ruchu przeciążaniu samochodów, lecz także ich nieodciążaniu, pogarszającemu wykorzystanie środków transportu.
Waga typu Power do przeładunku, o dokładności 1-2%, dostępna jest także do innych maszyn i urządzeń przeładowczych, pracujących w różnych gałęziach przemysłu (porty, terminale, recykling, produkcja zrębków itd.). W ubiegłym roku firma wprowadziła najnowszą generację systemu Power dla tego typu zastosowań, certyfikowaną do rozliczeń handlowych, która zastąpiła poprzednią wersję nieposiadającą zatwierdzenia typu.

Dane w chmurze

Oferta obejmuje kilka modeli wagi Power, różniących się głównie ilością dostępnej pamięci oraz możliwościami transferu danych. Wszystkie modele zapisują dane z ważenia w bieżącej pamięci rejestrowej (do 10 tys. rekordów), a dodatkowe ważne informacje, np. dotyczące materiałów czy odbiorców, zapisują też w pamięci wagi. Podstawowe wagi (Power 100 i 200) nie mają funkcji przenoszenia danych (mogą być łatwo o nią rozbudowane), którą posiadają w standardzie bardziej zaawansowane modele - czy to poprzez pamięć masową USB (Power 300 USB), czy internet (Power 300i), co pozwala gromadzić dane w komputerze, na serwerze w „chmurze” (Power 300i), a także bezpośrednio przesyłać zlecenia z biura do operatora ładowarki (Power 300i).
Najlepsza wersja wagi (Power PC) umożliwia ponadto integrację z systemami typu ERP (enterprise resource planning) do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa lub innymi systemami logistycznymi, np. TOS (terminal operating system), co zdecydowanie ułatwia i obniża koszty funkcjonowania firmy. W tym zakresie Tamtron oferuje również serwis internetowy Wnexus, będący wszechstronnym narzędziem do zarządzania danymi z wag, raportowania i analizowania, umożliwiającym m.in. bezpieczną i łatwą obsługę w chmurze oraz opcjonalne łączenie informacji z wielu wag, np. w portach, terminalach przeładunkowych czy bazach spedycyjnych.
Ostatnio firma uzupełniła rodzinę produktów Power PC o nowe rozwiązanie integrujące oprogramowanie typu ERP, oprogramowanie wagi oraz podgląd z tylnej kamery w jednym tablecie, co ułatwia obsługę systemu i pozwala ograniczyć liczbę ekranów w kabinie. Nowy tablet Power PC dostępny jest z wyświetlaczem o przekątnej 8, 10 lub 12 cali.

SS

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.