[ATB] Aktualności AL-KO

90 lat AL-KO na rynku

Data publikacji:

Renomowana niemiecka firma AL-KO, należąca do technologicznej sieci PrimePulse, obchodzi w tym roku 90-lecie swojego istnienia. Historia przedsiębiorstwa rozpoczęła się w 1931 r. w małym bawarskim warsztacie ślusarskim, założonym przez Aloisa Kobera, od którego imienia i nazwiska pochodzi nazwa firmy.

Z małej ślusarni w bawarskim mieście Großkötz koło Günzburga z biegiem lat firma stała się znanym i cenionym graczem na rynku techniki ogrodowej, wentylacji oraz motoryzacji. Aktualnie AL-KO Kober Group to przedsiębiorstwo działające w 30 lokalizacjach na całym świecie. Zatrudniająca ok. 3 tys. osób firma w 2020 r. odnotowała przychody w wysokości ok. 500 mln euro.

– Produkty firmy AL-KO, w tym maszyny do pielęgnacji zieleni, charakteryzują się nowoczesnością, funkcjonalnością i ciekawym designem. Doświadczenie zebrane przez ostatnie 90 lat pozwoliło nam na dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań do pielęgnacji ogrodów na rynkach całego świata, w tym również Polski. Produkujemy kosiarki, traktory ogrodowe, kosy spalinowe czy nowoczesne roboty koszące Robolinho. Nasze motto „Quality for Life” mówi jasno, że wszystkie nasze produkty muszą spełniać najwyższe standardy jakości i odpowiadać na codzienne potrzeby użytkowników. Tegoroczny jubileusz uzmysłowił nam, jak wiele udało się osiągnąć w tym biznesie, ale mamy także świadomość wyzwań, jakie jeszcze są przed nami. W ostatnich latach w naszej branży i także na rynku polskim obserwujemy znaczący wzrost świadomości użytkowników co do jakości i funkcjonalności maszyn ogrodowych, zastosowania nowoczesnych technologii oraz troski użytkowników o środowisko. Naszym zadaniem jest sprostać tym oczekiwaniom

– podsumował Marcin Liszyński, prezes zarządu spółki AL-KO Kober.

Asortyment firmy AL-KO - dostępny w kilkuset firmach dilerskich na terenie całego kraju - obejmuje szereg produktów do pielęgnacji zieleni - trafiające finalnie na rynek produkty, to koncepcje i projekty tworzone w Niemczech, a produkowane w Austrii. W ofercie są: kosiarki, traktory, wertykulatory, kosy spalinowe, odśnieżarki, pompy ogrodowe, hydrofory, grille ogrodowe, pilarki czy roboty koszące. Te ostatnie, roboty koszące Robolinho to ciche, bezpieczne i inteligentne urządzenia.

Część z nich może być podłączona do Internetu i dzięki temu mogą być kontrolowane z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą aplikacji. W szerokim portfolio maszyn ogrodowych AL-KO dostępne są maszyny akumulatorowe, elektryczne i spalinowe.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.