[ATB] Nowości

Aktualizacja oprogramowania dronów HCSS

Data publikacji:

Amerykańska firma HCSS opracowuje oprogramowanie, które pomaga firmom budowlanym usprawniać ich działalność. System HCSS Aerial stworzony został do użytku w projektach cywilnych. Jest to zautomatyzowana usługa oprogramowania, która umożliwia monitorowanie postępu prac w trakcie projektów poprzez dostarczanie aktualnych informacji oraz modeli i map o jakości geodezyjnej. Ostatnio HCSS wydał zaktualizowaną wersję swojej platformy dla analizy danych opartej na dronach Aerial.

Zaktualizowane oprogramowanie jest dostępne poprzez chmurę i oferuje teraz wizualizację projektu oraz ulepszenia kontroli cyfrowej. Projektowe modele 2D zyskały ulepszony wygląd, mogą być teraz wyświetlane jako „zamocowane” do podłoża.

Ta funkcja nie tylko sprawdza zduplikowane nazwy obrazów, ale także analizuje dane o ich lokalizacji oraz o czasie przechwytywania w celu uzyskania lepszej detekcji. Kreator przesyłania danych ostrzega także przed obrazami, które nie zawierają pełnych informacji z GPS. Takie alerty pomagają uniknąć ponownego przetwarzania modeli, co daje nie tylko najdokładniejsze wyniki, ale oszczędza też czas pracy.

Kolejną, nową funkcją jest Auto-georeferencja modeli, które teraz obsługują loty RTK - w technologii Real Time Kinematic, która wykorzystuje precyzyjne pomiary z użyciem nawigacji satelitarnej w czasie rzeczywistym, głównie w geodezji.

Funkcja Enforced Checkpoint Marking (wymuszone oznaczanie punktów kontrolnych) stosowana jest w celu uzyskania jeszcze większej dokładności. Oprogramowanie będzie teraz ustawiać naziemne punkty kontrolne tylko wtedy, gdy są one zaznaczone na co najmniej dwóch różnych obrazach.

JP Giometti, dyrektor wykonawczy HCSS ds. Strategii globalnej i rozwoju korporacyjnego stwierdził, że integracja danych systemu Aerial z innymi produktami HCSS pozwala zbudować unikalną, analizującą informacje platformę, która zapewni automatyzację i wgląd w branżę dla lepszego zarządzania projektami.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.