[ATB] Aktualności Caterpillarwozidło

Astronomiczne rekordy Caterpillar

Data publikacji:

Firma Caterpillar ogłosiła swoje kolejne, znaczące osiągnięcie w kategorii wielkości przewożonego ładunku. Za pomocą autonomicznych wozideł wyposażonych w system Cat MineStar Command, przewieziono już ponad 3 mld t materiału. Do uzyskania tego „kamienia milowego” przyczyniły się zwiększenie rodzajów przewożonych materiałów oraz wykorzystywanych w kopalniach ciężarówek górniczych.

Firma Caterpillar dysponuje w swojej ofercie całą flotą autonomicznych systemów transportowych Command (AHS - Autonomous Haulage System), które wykorzystywane są w ekstremalnie trudnych warunkach kopalnianych, na trzech kontynentach: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Australii. Ciężarówki Caterpillar pracują w 17 lokalizacjach, w kopalniach obsługiwanych przez dziewięciu różnych klientów, a materiały pozyskiwane za pomocą maszyn z systemem Cat Command obejmują rudę żelaza, piaski roponośne, miedź, węgiel  oraz złoto.

Wielotonowe giganty

O skali ekspansji rozwiązań dostarczanych przez Caterpillar świadczy coraz krótszy czas pomiędzy kolejnymi miliardami przewiezionych ton. Odkąd przekroczono pierwszy miliard, flota maszyn zwiększona została o prawie 250%, przekroczenie 2 mld t to zasługa wyposażenia coraz większej liczby kopalń w ciężarówki Command wraz z pierwszą na świecie aplikacją stosowaną podczas wydobywania złota - Command for hauling.

Rozwiązanie dało to bezprecedensowy wzrost wydajności, bezpieczeństwa i podniosło wydajność pracy wydobywczej. Autonomiczne pojazdy wyeliminowały wypadki wśród pracowników, a także o 30% zwiększyły produktywność przy jednoczesnej redukcji kosztów o 20%.

Oferta autonomicznych ciężarówek Cat Command obejmuje obecnie  klasę maszyn od 190 do 360 t, a więc modele 789D, 793D, 793F, 797F oraz 297-tonowy model 794 AC z napędem elektrycznym. Co więcej, zestawy modernizacyjne Command są dostępne dla wozideł górniczych Cat oraz samochodów ciężarowych także innych marek oraz dla innego sprzętu do załadunku. Marc Cameron, wiceprezes Caterpillar Resource Industries prognozuje przekroczenie progu 4 mld t materiału jeszcze szybciej, dzięki rozszerzeniu oferty ciężarówek z systemem Command w zakresie przewozów o 140-tonowe wozidło górnicze Cat 785.

Na podsumowanie jeszcze jeden „astronomiczny rekord”. Od czasu wprowadzenia do użytku pierwszych autonomicznych ciężarówek Cat w 2013 r., modele AHS przejechały już ponad 110 mln km, co odpowiada minimalnej odległości w linii prostej w obie strony na Marsa.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.