[ATB] Aktualności HMF Polska

Dla krakowskich strażaków od HMF

Data publikacji:

Od kilku tygodni Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie posiada na wyposażeniu nowy pojazd ratownictwa technicznego, wyposażony w żuraw duńskiej marki HMF. Pojazd ten został w całości wykonany przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne, i nie jest to pierwsza realizacja tego typu ponieważ polska firma współpracuje z HMF od wielu lat.

Żuraw HMF 1320 K1

Szkoła Aspirantów w Krakowie wzbogaciła się o średni samochód ratownictwa technicznego z zamontowanym żurawiem HMF 1320 K1 o zasięgu hydraulicznym 6,1 m, z belką nóg podporowych o długości 5,6 m. Żuraw posiada 6 funkcji hydraulicznych do sterowania rotatorem oraz szereg rozwiązań ułatwiających strażakom ich pracę.

Co ważne, zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania. Sterowany jest radiem Scanreco, ponadto wyposażony jest w wysuwane manualnie obrotowe nogi, systemy kontroli podparcia nóg oraz bezpieczeństwa złożenia belek i nóg do pozycji transportowej.

Unikatowym na skalę światową jest zastosowany inteligentny system EVS, stale monitorujący pracę żurawia dla zapewnienia bezpieczeństwa w całym polu pracy maszyny. Wyposażenie żurawia obejmuje również dodatkowe oświetlenia robocze na wysięgniku, wciągarkę i trawers.

Samochód ratownictwa technicznego

Nośnikiem żurawia jest Renault K480 z układem napędowym 4x4 i mocą silnika 480 KM. Trzyosobowy pojazd posiada automatyczną skrzynię biegów oraz zawieszenie mechaniczne na przód i tył. Nadwozie samochodu zostało zupełnie przebudowane. Szkielet zabudowy oraz poszycia wewnętrzne zostały wykonane ze stali nierdzewnej, poszycia zewnętrze wykonano z lakierowanego aluminium.

W celu zapewniania łatwego i szybkiego dostępu do osprzętu, w pojeździe zastosowano modułową zabudowę z płynną regulacją wysokości półek wraz z systemem wysuwanych paneli. Wyposażenie pojazdu obejmuje zamontowaną z przodu wyciągarkę hydrauliczną Pundmann o sile 80,1 kN z możliwością sterowania bezprzewodowego, generator prądotwórczy zasilany z przystawki odbioru mocy 20 kVA, szufladę na agregat prądotwórczy, a także maszt oświetleniowy marki Fireco o mocy 80 tys. lm. Według standardów wyposażenia Państwowej Straży Pożarnej w pojeździe zapewnione zostało miejsce na osprzęt, a każda skrytka ma zamontowane rolety boczne z oznaczeniem jej zawartości.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.