[ATB] Aktualności Caterpillar

Dobry początek roku w firmie Caterpillar

Data publikacji:

Caterpillar ogłosił wzrost sprzedaży i przychodów o 12%, z 10,6 mld USD w pierwszym kwartale 2020 r. do 11,9 mld USD w pierwszym kwartale br. Firma poinformowała, że wzrost ten wynikał przede wszystkim ze zmian w zapasach dilerów oraz z wyższego popytu ze strony użytkowników końcowych.

Dział budownictwa producenta odnotował w pierwszym kwartale sprzedaż i przychody w wysokości 5,5 mld USD - o 1,1 mld USD więcej niż w roku ubiegłym - oraz zyski w wysokości 1,03 mld USD. Podobnie, dział zasobów (obejmujący górnictwo) firmy Cat również odnotował wzrost sprzedaży i przychodów. W pierwszych trzech miesiącach roku dział ten przyniósł 2,2 mld USD, w porównaniu z 2,08 mld USD w 2020 r.

– Sprzyjają nam poprawiające się warunki na naszych rynkach końcowych i proaktywne zarządzanie ryzykiem związanym z łańcuchem dostaw. Nasz zaangażowany zespół kontynuuje realizację naszej strategii na rzecz długoterminowego rentownego wzrostu.

– powiedział Jim Umpleby, prezes i dyrektor generalny Caterpillar.

Dział budownictwa firmy odnotował znaczny wzrost sprzedaży w prawie wszystkich regionach w okresie trzech miesięcy. Podczas gdy dane dla Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu (EAME), Ameryki Łacińskiej oraz regionu Azji i Pacyfiku wzrosły odpowiednio o 22%, 48% i 72% w porównaniu z tym samym kwartałem ub. roku., sprzedaż w Ameryce Północnej wypadła gorzej, przynosząc zaledwie 2% więcej niż w 2020 r.

Sprzedaż w regionie Ameryki Północnej była również rozczarowująca dla działu zasobów Cat - w pierwszym kwartale 2021 r. odnotowano spadek sprzedaży o 6%. Pomimo spadku o 1% w regionie Azji i Pacyfiku, odnotowano wzrost o 27% w Ameryce Łacińskiej i o 20% w regionie EAME.

Wyniki w pierwszym kwartale 2021 r. były o 6% lepsze, a zyski wyniosły 328 mln USD - o 8% więcej niż 304 mln USD osiągnięte w tym samym okresie w 2020 r.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.