[ATB] Opinie użytkowników DoosanŁadowarki kołowe

Efektywny przeładunek z Doosanem

Data publikacji:

Do niedawna firma ZUO International z siedzibą w Kunowicach koło Słubic w Lubuskiem, zajmująca się odpadami i recyklingiem, używała wyłącznie ładowarek kołowych. Kiedy jednak pojawiła się możliwość zainwestowania w nowy sprzęt mobilny, firma zdecydowała się po raz pierwszy na zakup maszyny przeładunkowej - nowego modelu kołowego Doosan DX250WMH-5.

Firma ZUO International powstała dzięki inwestycjom i kapitałowi luksemburskiej firmy Sirius Finance. Jako Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych świadczy kompleksowe usługi w zakresie zagospodarowania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów. Nowa maszyna Doosan została zakupiona ze względu na rosnący strumień odpadów i w celu usprawnienia procesów wewnątrzzakładowych.

– Posiadając dodatkową jednostkę, znacznie łatwiej jest zarządzać maszynami w sposób gwarantujący ich optymalne wykorzystanie i najlepszą wydajność. Dlatego też nie kupiliśmy kolejnej ładowarki kołowej, ale raczej maszynę do przeładunku materiałów. Ta maszyna umożliwia nam łatwe sortowanie materiałów z hałdy lub precyzyjny załadunek odpadów do rozdrabniacza, ponieważ operator, znajdując się kilka metrów nad ziemią, doskonale widzi wnętrze komory roboczej i może odpowiednio rozłożyć ładunek

– wyjaśnia Rafał Kościukiewicz, kierownik operacyjny, ZUO International.

Staranny wybór

Decyzja o zakupie została podjęta starannie na podstawie procedury przetargowej, w której wzięło udział pięć firm. Najlepszą ofertę przedstawiła podpoznańska firma Grausch i Grausch Maszyny Budowlane, wyłączny autoryzowany diler marki Doosan w Polsce. Zaproponowana maszyna spełniała wszystkie kryteria techniczne postawione przez ZUO International, a poza tym miała najatrakcyjniejszą cenę.

– Model DX250WMH-5 doskonale spełnia nasze potrzeby. Jego wysoka wydajność i zasięg przekraczający 11 m sprawiają, że maszyna jest doskonałym narzędziem do przeładunku nawet najcięższych materiałów. Nowa maszyna jest wykorzystywana do załadunku odpadów zielonych do rozdrabniacza i przesiewacza, ale wiemy - na podstawie wcześniejszych doświadczeń z innych obiektów - że poradzi sobie również z odpadami wielkogabarytowymi

– uzupełnia Rafał Kościukiewicz.

Kierownik operacyjny w ZUO International podkreśla również inne ważne zalety, które zadecydowały o wyborze oferty firmy Grausch i Grausch Maszyny Budowlane:

– 6-cylindrowy, 6-litrowy silnik, stosunkowo duży jak na tę klasę maszyny, zapewnia najlepsze parametry pracy. Zaimponował nam również niski poziom hałasu w kabinie, znacznie niższy niż w maszynach konkurencji

– przekonuje Rafał Kościukiewicz.

Początkowo w firmie ZUO International obawiano się spadku wydajności załadunku rozdrabniacza, gdyż dotychczas wykorzystywana ładowarka kołowa posiada łyżkę o pojemności 4 m³, natomiast model Doosan DX250WMH-5 wyposażony jest w półotwarty chwytak pięciopalcowy o pojemności 0,6 m³. Jednak jak zapewnia Rafał Kościukiewicz, obawy te były całkowicie bezpodstawne. Nowa maszyna jest szybka i gwarantuje krótsze cykle pracy, więc wydajność pracy jest porównywalna.

Podsumowuje on sytuację:

– Maszyna do przeładunku materiałów firmy Doosan spełnia nasze oczekiwania i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Zresztą robi to, co do niej należy. Nasz operator lubi w niej pracować ze względu na odczuwalny zapas mocy i przestronną, wygodną kabinę

– twierdzi kierownik operacyjny w ZUO International.

Zaufany partner

Rafał Kościukiewicz również pozytywnie wypowiada się o dilerze marki Doosan: – Maszyna została dostarczona na czas, a współpraca z przedstawicielem handlowym i oferta serwisowa były w pełni satysfakcjonujące.

Nie jest to jednak zaskoczeniem, gdyż dwa lata temu zakupiliśmy w firmie Grausch i Grausch koparkę gąsienicową Doosan DX300LC-5, więc mieliśmy już okazję z nimi współpracować. Maszyna przepracowała do tej pory ponad 5000 mth, ale dzięki profesjonalnej, regularnej konserwacji jest nadal w doskonałym stanie i nie miała żadnych problemów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy Grausch i Grausch – przekonuje.

Sprawdzona technologia

25-tonowa maszyna przeładunkowa DX250WMH-5 została dodana do oferty firmy Doosan na początku 2019 r. Jest ona oparta na nieco lżejszej, 21-tonowej koparce kołowej Doosan DX210W-5. Została zaprojektowana do najtrudniejszych zastosowań, takich jak np. przenoszenie złomu. Fabrycznie zainstalowany generator elektryczny służący do zasilania elektromagnesu eliminuje konieczność modyfikacji, a dodatkowe elementy, takie jak osłony kabiny, osłony ramy, dodatkowe oświetlenie robocze i opony z pełnej gumy, zwiększają bezpieczeństwo przeładunku odpadów.

Warto dodać, iż system telematyczny DoosanCONNECT jest standardowym wyposażeniem maszyny DX250WMH-5 i jest dostarczany z 3-letnią subskrypcją. Wysyła on informacje o lokalizacji i pełen zakres informacji operacyjnych maszyny do właściciela, jak również dilera i firmy Doosan.

Informacje te są przesyłane za pomocą prostego interfejsu użytkownika, dostępnego online za pośrednictwem komputera z dostępem do Internetu lub smartfona. System telematyczny umożliwia właścicielom monitorowanie maszyn Doosan i efektywne zarządzanie konserwacją w celu obniżenia ogólnych kosztów eksploatacji.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.