[ATB] Opinie użytkowników

Elektryczna minikoparka Bobcat E10e eksploruje podziemia w Neapolu

Data publikacji:

W samym sercu Neapolu znajduje się czarujące, ale niezbadane miejsce, Complesso Monumentale dei Girolamini (kompleks pomnikowy św. Jerome), imponujący budynek, stanowiący dziedzictwo architektury, sztuki i kultury, które czeka na odkrycie po prostu przechodząc przez jedną z bram w ścianach bocznych.

    Elektryczna minikoparka Bobcat E10e eksploruje podziemia w Neapolu

Zbudowany między końcem XVI a połową XVII wieku jako klasztor, kompleks ma wielką wartość historyczną i może pochwalić się ogromną kolekcją obrazów i rzeźb, prestiżową galerią obrazów, archiwum muzyki operowej, dwoma wspaniałymi krużgankami z portykami i jedną z najważniejszych bibliotek w całych Włoszech, z księgozbiorem 159 700 woluminów rozmieszczonych we wspaniałych XVIII-wiecznych pokojach.

Kompleks stanowi jedno z najważniejszych skupisk kultury w Neapolu, do tego stopnia, że w 1866 roku został uznany za pomnik narodowy. To imponujące dziedzictwo sztuki, które było zamknięte dla publiczności przez wiele lat z powodu ciągłych trudności konserwatorskich, jest obecnie przedmiotem interwencji w zakresie bezpieczeństwa i odzyskiwania przez Lucci Salvatore, firmę z siedzibą w Bacoli, która działa w branży budowlanej od ponad 40 lat i zdobyła szczególne umiejętności w sektorze archeologicznym oraz w zakresie renowacji i konserwacji dziedzictwa kultury.

Koparka elektryczna E10e odkrywa skarby pod kompleksem

Równolegle z konserwacją budynku, Lucci Salvatore pracuje nad wykopaliskami archeologicznymi pod konstrukcją. Ta delikatna interwencja odkrywa nowy fragment podziemnego Neapolu, codziennie wydobywając na światło dzienne przejścia, łuki i pomieszczenia, które poprzedziły budowę budynku, pokryte i zasypane wykopaliskami. Obecnie osiągnięto starożytną podłogę i trwają wykopaliska w celu znalezienia schodów prowadzących do pomieszczenia poniżej.

Ta staranna i drobiazgowa praca została wykonana w całości przy użyciu koparki elektrycznej Bobcat E10e, która odkryła niewyobrażalne środowiska jednego z najstarszych miast na świecie, ułożone warstwami wśród pozostałości z czasów greckich i rzymskich, historycznych dowodów na to, jak Neapol ewoluował w czasie.

Salvatore Lucci, właściciel Lucci Salvatore, mówi: – Interwencja w kompleksie zabytkowym Girolamini i jego podglebiu budzi w nas tyle samo dumy, co fascynacji. Osiągnięte wyniki są możliwe dzięki starannej i ciągłej pracy koparki elektrycznej Bobcat E10e, bez której ta ważna interwencja nie mogłaby zostać przeprowadzona, ponieważ jest zbyt głęboka, aby można ją było wykonać ręcznie lub przy użyciu mniej skutecznych narzędzi. Firma Lucci zawsze polegała na marce Bobcat, z pełną satysfakcją i świadomością, że może liczyć na innowacyjne, niezawodne i zaawansowane technologicznie środki, pozwalające nam działać w bardzo delikatnych kontekstach naszej podstawowej działalności.

Kierownik budowy Ugolino Dottorini komentuje: – E10e okazała się idealna do pracy w podziemnych wykopach Kompleksu Monumentalnego, który znajduje się całkowicie wewnątrz. Jej wydajność okazała się taka sama jak w przypadku pojazdu silnikowego, ale przy braku hałasu, a zwłaszcza wibracji, które są niezbędne w kontekście archeologicznym. Minikoparka, wyposażona w bezzębną łyżkę, aby nie ryzykować zarysowania artefaktów, kopała nieprzerwanie przez 2 miesiące, gwarantując ciągłość pracy dzięki szybkiemu ładowaniu akumulatora.

Bobcat E10e to pierwsza na świecie 1-tonowa minikoparka zasilana akumulatorem, łącząca zerową emisję spalin, niski poziom hałasu i szerokość zaledwie 71 cm; pozwala to na łatwe pokonywanie wąskich przestrzeni, co czyni ją idealną nie tylko do wykopów wewnątrz budynków, ale także w wielu innych miejscach, w których potrzebny jest ten typ maszyny, takich jak operacje w centrum miasta, prace nocne i place budowy w obszarach o niskim poziomie hałasu, takich jak szpitale, cmentarze, szkoły itp.

Model E10e jest wyposażony w bezobsługowy, najnowocześniejszy akumulator litowo-jonowy i może pracować do 4 h na jednym ładowaniu. Dzięki opcjonalnej zewnętrznej superładowarce 400 V akumulator można naładować do 80% pojemności w mniej niż 2 h. W rezultacie E10e może pracować przez cały dzień, jeśli jest używany z normalnymi przerwami. Akumulator można również w pełni naładować przez noc, korzystając z wbudowanej ładowarki podłączonej do standardowej sieci 230V.

Model E10e jest również łatwy w transporcie.

Oprócz dostępu zapewnianego przez chowane podwozie, które zmniejsza szerokość maszyny do zaledwie 710 mm, zintegrowany składany system TOPS (Tip Over Protective Structure) ułatwia przejazd przez wejścia o zmniejszonej wysokości prześwitu w celu wykonywania prac wewnątrz budynków i w piwnicach.

Gdy koparka jest już ustawiona i gotowa do pracy, podwozie E10e można wysunąć do 1100 mm, co zapewnia maksymalną stabilność w każdych warunkach roboczych. Minimalna szerokość koparki E10e zapewnia doskonałą manewrowość w ciasnych przestrzeniach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.