[ATB] Aktualności

Fabryka BKT w Waluj uruchomiona

Data publikacji:

Pandemia nie przeszkodziła w realizacji nowego projektu BKT, który został zrealizowany w sposób całkowicie bezpieczny, przy całkowitej inwestycji wynoszącej 56 mln USD. Nowy zakład jest w stanie wyprodukować 30 tys. ton opon terenowych rocznie.

Przy pełnej mocy produkcyjnej w zakładzie będzie pracowało około 500 osób. W zakładzie będą produkowane opony o średniej i małej średnicy, przeznaczone do maszyn pracujących w przemyśle rolniczym i przemysłowym. Dla BKT ten nowy zakład jest strategicznym wyborem, który nie tylko zwiększa produkcję, ale także czyni ją bardziej wydajną.

Rozciągający się na 22 akrach teren jest w rzeczywistości nowym zakładem typu greenfield, położonym zaledwie 5 km od istniejącego i pierwszego w historii zakładu produkcyjnego BKT w Wałuj, który został otwarty w 1987 r. Projekt koncentrował się na budowie najnowocześniejszego zakładu zarówno z punktu widzenia konstrukcyjnego, jak i mechanicznego oraz na reorganizacji działów i przepływu pracy w celu uzyskania maksymalnej wydajności.

Po wmurowaniu kamienia węgielnego w czerwcu 2019 r., zakład ten powstał w czasie pandemii. BKT było jednak zdeterminowane, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich osób pracujących przy projekcie przed kontynuowaniem jego realizacji. Nagła sytuacja zdrowotna nie zatrzymała jednak realizacji tego zadania, oczywiście przy spełnieniu wszystkich należnych wymogów bezpieczeństwa.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.