[ATB] Aktualności Himoinsa

Historyczny sukces Himoinsa

Data publikacji:
Sukces firmy świętowała cała załoga.

Sukces firmy świętowała cała załoga.

Firma Himoinsa, renomowany producent zajmujący się projektowaniem i wytwarzaniem rozwiązań z zakresu energetyki, osiąga nowy kamień milowy - wyprodukowała już 100 tys. agregatów prądotwórczych z silnikami Yanmar. Uczciła ten sukces podczas specjalnego wydarzenia, które odbyło się w hiszpańskiej siedzibie głównej, gdzie zgromadziło dużą część personelu wraz z członkami zarządu spółki.

Firmy Himoinsa i Yanmar ściśle współpracowały w ostatnich latach, aby wzmocnić swoją wiodącą rolę w sektorze wytwarzania energii elektrycznej do 45 kVA. 100 tys. agregatów to jeszcze nie koniec. W tym roku spodziewana jest łączna liczba 110 tys. agregatów prądotwórczych z silnikami TNV, a to dzięki dalszemu wzmocnieniu linii produkcyjnych Yanmar, które obecnie osiągają 60 jednostek dziennie. Rynek wykazuje obecnie bardzo wysokie zapotrzebowanie na agregaty prądotwórcze w tym zakresie mocy.

Owocna współpraca z Yanmarem

Współpraca firm Himoinsa i Yanmar rozpoczęła się już w 2006 roku, gdy japoński producent  stał się jednym z głównych dostawców silników do produkcji agregatów prądotwórczych. Relacje biznesowe nasiliły się jeszcze bardziej w 2015 roku, kiedy Himoinsa przeszła do Yanmar Group poprzez integrację z jednostką biznesową Yanmar Energy System. 

– Chciałbym pogratulować wszystkim pracownikom firmy Himoinsa dotarcia do produkcji 100-tysięcznego agregatu prądotwórczego z silnikiem Yanmar. Dzięki ich wysiłkom zapewniliśmy firmie solidną pozycję w sektorze wytwarzania energii i jestem pewien, że liczba ta będzie z każdym rokiem znacząco rosnąć  – Takehito Yamaoka, dyrektor generalny Yanmar Holdings.

Zespoły prądotwórcze z silnikami Yanmar w zakresie mocy do 45 KVA, a nawet do 600 kVA są popularne na rynku Azji i Pacyfiku. Seria Himoinsa TNV była bardzo dobrze przyjmowana w gamie przemysłowej, a ostatnio także w gamie stacjonarnej (HS) i telekomunikacyjnej (HT). Jednym z głównych czynników tego wzrostu była między innymi linia wież oświetleniowych, w pełni wyposażonych w silniki Yanmar.

Do mobilnych agregatów prądotwórczych o mocy do 45 kVA zostały wybrane silniki Yanmara z certyfikatami T4F i Stage V. Yanmar jest obecnie jednym z  czołowych światowym producentów silników diesla o mocy od 19 do 56 kW spełniających normy Tier 4. Japońska fabryka Biwa, stała się więc wiodącym zakładem w produkcji silników wysokoprężnych, które spełniają najsurowsze międzynarodowe standardy. Dwa zakłady produkcyjne Biwa i Ibuki, oba zlokalizowane w Japonii i zajmujące się produkcją silników TNV, osiągają produkcję 550 tys. sztuk rocznie.

Kolejne projekty Yanmara

Na rynku niedawno pojawił się nowy silnik Yanmar AY40 o mocy znamionowej powyżej 1 MW, oferujący jedno z najbardziej wydajnych rozwiązań dla projektów o znaczeniu krytycznym. Silniki te posiadają opatentowaną przez Yanmar technologię spalania „Assign”, która zapewnia najlepsze w swojej klasie zużycie paliwa, dzięki wysoce niezawodnemu mechanicznemu układowi wtrysku z elektroniczną kontrolą prędkości, który dodatkowo zmniejsza emisje dwutlenku węgla jak również emisję generowanego hałasu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.