Innowacyjne wozidło kabinowe 3.5MDX firmy Mecalac

Data publikacji:

Firma Mecalac wprowadza do swojej oferty innowacyjne wozidło kabinowe. Nowy model 3.5MDX posiada wszystkie zalety charakterystyczne dla reprezentowanej serii, idealnie łącząc stylowy design z wytrzymałością oraz wysoką jakością wykonania.

Wozidło kabinowe 3.5MDX jest uzupełnieniem serii Mecalac MDX, która obejmowała do tej pory 6-tonowy model 6MDX i 9-tonowy 9MDX. Zapewnia efektywne przewożenie ładunku o maksymalnej masie 3,5 t, także w ograniczonych i ciasnych przestrzeniach placu budowy. Wozidło jest bardzo zwrotne dzięki zastosowaniu centralnego, wahliwego przegubu skrętnego, jego masa to 2990 kg, a wymiary 3,8x1,9x2,8 m (dł. x szer. x wys.).

Z normą Stage V

Pojazd napędzany jest przez 3-cylindrowy, turbodoładowany silnik marki Kubota D1803 o pojemności 1,8 l. Jednostka ta zapewnia maksymalną moc 50 KM przy 2700 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy 150,5 Nm przy 1600 obr./min. Dzięki integracji filtra cząstek stałych (DPF) i katalizatora utleniającego (DOC), zastosowany silnik spełnia wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa.

Nowy model 3.5MDX wykorzystuje przekładnię wysokiego i niskiego zakresu zarówno do jazdy do przodu, jak i do tyłu, a także stały hydrostatyczny napęd na cztery koła. Maszyna porusza się sprawnie w terenie z prędkością do 20 km/h. Wozidło Mecalac dostępne jest w wersji z obrotowym w zakresie 180°, wychylnym kiprem. Zapewnia precyzyjny boczny rozładunek bez wykonywania dodatkowych manewrów, ma również możliwość wysypu skrzyni ładunkowej na wprost.

Bezpiecznie w kabinie

Przeszklona kabina operatora posiada certyfikat ROPS/FOPS, przetestowana została również pod kątem odporności na uderzenia podczas załadunku kipra. Kabina daje bardzo dobrą widoczność, a przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas pracy. Ma unikalny izolowany układ, który minimalizuje wibracje i hałas, ergonomicznie zaprojektowane wnętrze oraz wygodny fotel kierowcy. Standardowe wyposażenie obejmuje przednie i tylne światła robocze LED, opcjonalnie dostępna jest natomiast klimatyzacja.

Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa operatora, wozidło 3.5MDX standardowo posiada także pakiet funkcji Shield. W ramach tego pakietu dostępne są: funkcja blokady rozruchu i jazdy, ostrzeżenie o hamulcu ręcznym, cyfrowy prędkościomierz, kamera przednia, czujnik ostrzegający o utracie paliwa, automatyczne wyłączanie biegu jałowego, test hamulca postojowego i funkcja Stop-Start Control. Wymienione tutaj funkcje bezpieczeństwa operator może oczywiście dostosować w zależnościom bieżących potrzeb i wyłączyć jeśli nie są potrzebne.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.